Máte slovo – Zemanova cesta do Číny – aneb co nebylo vyřčeno …

Máte slovo – Zemanova cesta do Číny – aneb co nebylo vyřčeno …

S politováním musím říci, že tentokrát jsem vlastní vinou (pozdě jsem si přečetl e-mail s pozváním do pořadu) promeškal svou šanci zkřížit pomyslné meče s lidmi jako je pan Laudát, nebo Michael Kocáb v pořadu ČT Máte slovo.

Přesto bych rád nyní aspoň tímto způsobem reagoval na některá témata, která tam naprosto demagogicky načal pan Laudát z TOP 09 a v kterých ho poněkud rozumněji podporoval známý hudebník a politický aktivista pan Michael Kocáb.

Pan Laudát se oháněl především pseudoargumenty typu údajného poškozování naší země v očích našich spojenců, argumentujíce tím, že v Číně jsou pošlapávána lidská práva, a že pan prezident Zeman nemá do takových zemí jako je Čína, nebo Rusko, které podle něj vede válku na Ukrajině vůbec jezdit! O něco rozumněji mluvil pan Kocáb, který mluvil o tom, že takové zahraniční cesty jsou v rámci obchodních styků prospěšných naší zemi v pořádku, ale pan prezident by měl vždy před odjezdem, nebo po příjezdu uspořádat tiskovou konferenci, na které by všem řekl, jak přímo v této zemi promluvil místním politikům do duše a odsoudil výše zmiňované nedodržování lidských práv, nebo dokonce válečné zločiny, kterých se tato země dopustila.

Foto: Česká televize
Foto: Česká televize

Velice mě mrzí, že jsem tam nebyl a nemohl se tak v přímém přenosu obou pánů zeptat, jestli mají vůbec nějaké ponětí o diplomacii, jestli tato svá slova myslí vážně a zda by toto pravidlo mělo platit bez výhrady pro všechny země, které pan prezident na svých zahraničních cestách navštíví.

Pokud by totiž měl platit stejný metr opravdu pro všechny, představte si, co by musel pan prezident Zeman říkat třeba před zahraniční cestou do USA! Pan prezident by totiž musel nadhodit zoufalý stav původních obyvatel Ameriky žijících bídně stranou společnosti v karavanových koloniích v zemi, která jim před příchodem evropských kolonistů (dnešních Američanů) celá patřila, musel by také nadhodit problém mnoha vojenských misí provedených sólově USA bez souhlasu OSN, nemohl by nezmínit podivný koloniální statut chudého Portorika, které je sice pod správou USA, ale není plnocenným státem USA. Nezbylo by mu, než nadhodit humánnost bombardování ochuzeným uranem, které způsobuje nemoci nejen žijícím lidem, ale i jejich ještě nenarozeným potomkům na několik generací dopředu. Možná by stálo za to zmínit i legitimitu podpory jakékoli revoluce, nebo povstání v suverénních zemích, jako tomu bylo kupříkladu v Libyi, nebo jako je tomu v současnosti v Sýrii a zeptat se Baracka na to, jestli mu nevadí, že nejméně polovina těch povstalců se hlásí k islámským extremistům, pašerákům, nebo obchodníkům se zbraněmi, drogami, nebo lidmi!

Určitě by se našlo mnoho dalších témat týkajících se lidských práv jen při návštěvě USA a raději nebudu ani příliš rozebírat o čem by pak musel pan Zeman špitat do ouška paní Merkelové, nebo ve Francii panu Hollandovi a jak by mohl nezmínit to, že Německo naší zemi, ani mnoha dalším nikdy nezaplatilo, ani nehodlá zaplatit mezinárodním soudem uznané válečné reparace a ve Francii by nesměl zapomenout připomenout, že to jakým způsobem se Francie ještě poměrně nedávno chovala v Alžíru, nebylo zrovna pěkné a jaderné zkoušky v Tichomoří, že naší planetě, tamním domorodcům, ani přírodě zrovna neprospívají a možná by bylo vhodné pomýšlet na hodně vysoké odškodnění všech kolonialismem a jadernými zkouškami poškozených zemí a lidí (což by co se týká kolonialismu, mohl zmínit okrajově i při návštěvě Anglie).

Na závěr každé takové tiskové konference by mohl pan Zeman rovnou odsoudit všechny země NATO a většinu zemí EU za jejich vojenské vměšování do zemí, kam je nepozvala na pomoc žádná legitimní vláda, za podporu nelegitimního za pomocí nacistů provedeného ozbrojeného puče na Ukrajině a přiznat si, že i naše země má tzv. popel na hlavě, už třeba jen tím, že je členem NATO, účastní se slušně řečeno sporných misí v cizích zemích a přispívá do jeho vojenského rozpočtu.

Pokud by pánové Laudát a Kocáb s takovým pojetím diplomacie vyjádřili svůj souhlas, neměl bych žádných námitek k tomu, aby pan prezident Zeman zkritizoval také poměry v Číně, nebo v Rusku!

PS: Otázkou zůstává, jestli by s naší zemí chtěl ještě poté někdo jednat a jak by vypadala naše mezinárodní obchodní bilance poté, co by naši politici tak otevřeně všude říkali každému do očí jen a jen čistou pravdu. Dalším otazníkem zůstává, zda by se nakonec nezjistilo, že naši údajní přátelé a spojenci z USA a EU mají v nedaleké minulosti i přítomnosti na svědomí mnohem více válečných zločinů a jiných ohavných věcí, než panem Laudátem a jemu podobným lidem zatracované Rusko, nebo Čína …

 

 

Blog autora http://kasuka.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Máte slovo – Zemanova cesta do Číny – aneb co nebylo vyřčeno …

  • Však je to směšné se vůbec na tu kopu lží koukat. Ať si blebtaji propagandu však to nikoho normalního nezajímá. Proč se hádat s někým kdo nechce vědět pravdu a leze jim do zadku jen kvůli osobnímu prospěchu ? Ztráta času, lepší je ho ignorovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*