Máte slovo – zaujatost a neprofesionalita v podání Michaely Jílkové

Máte slovo – zaujatost a neprofesionalita v podání Michaely Jílkové

Politická diskuse Michaely Jílkové na ČT1 se opakovaně objevuje ve stížnostech diváků, kteří chtějí, aby proti pořadu zasáhla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta vzkazuje, že v pořadu tohoto typu se vyváženost špatně hlídá.

https://www.lupa.cz/clanky/mate-slovo-bulvarni-show-stiznosti-ceska-televize-michaela-jilkova/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=350521&dop_req_id=kko5YCgb5Zm-202006221236&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Napíši k pořadu Máte slovo Michaely Jílkové svoje osobní poznatky.

14. 5. 2020 jsem se díval na pořad „Máte slovo“ na téma českých vztahů s Ruskem a Čínou, který moderovala Michaela Jílková. Moderátor by měl dát stejný prostor oběma stranám a nepodporovat jednu stranu svými osobními názory.To, co se dělo v tomto pořadu totiž přesáhlo všechny meze osobní zaujatosti. Na straně rusofobů a komunistobijců téměř neomezeně mluvili senátor Pavel Fischer a pražský primátor Zdeněk Hřib.

Pokud dostala slovo protistrana (Jaroslav Bašta, Leo Luzar), zpravidla hned v prvních větách skočila Michaela Jílková diskutujícímu do řeči, aby dotyčnému rozbila myšlenky a odvedla diskusi jinam. Velmi často hovořila sama za stranu Pavla Fischera a Zdeňka Hřiba, aby poté opět předala slovo Pavlovi Fischerovi a Zdeňku Hřibovi.

Jediné, co se jí poněkud vymklo z ruky, když jeden z hostů začal mluvit o spolupráci naší BIS s americkou CIA, kdy vyznamenání ředitele BIS Michala Koudelky ze strany CIA komentoval slovy, že za toto „vyznamenání“ měl dostat „dvacet let“ a ne pouze nepovýšení do generálského stavu. Michaela Jílková mu sice okamžitě vzala slovo, takže nestačil doříct, že služba cizím tajným službám se nazývá vlastizrada, ale toto byl snad nejzajímavější příspěvek z celého pořadu.

Bylo to poté, co senátor Fischer mluvil o tom, jak BIS vyhodnotila, jak veliká nebezpečí nám hrozí ze strany Číny a Ruska. Zde nechala paní Jílková senátora Fischera mluvit téměř nepřetržitě, kdy neustále poukazoval na ruské a čínské nebezpečí.

Naprosto jednostranný a zaujatý výklad, nechápu, proč se senátor Fischer nezmínil, jaká nebezpečí nám hrozí ze strany USA. Cožpak USA v posledních letech nerozpoutaly málo válečných konfliktů (Irák Libye, podpora islámských radikálů v Sýrii) nebo krvavé převraty (Ukrajina). USA vojensky obsazují bývalé země východní Evropy (srbské Kosovo, Pobaltí, Polsko, Rumunsko), aby se vojensky dostaly co nejblíže k hranicím Ruska.

Proč asi?

Že nejsem sám, koho trápí tato otázka, tak sem vkládám názor čtenáře z diskuse na PL – cituji:

Líbí se mi jak Fischer pořád straší Ruskem a Čínou. , Fotr57, 15.05.2020 8:45:46

Přitom největší zpravodajská služba světa CIA, si bez mrknutí oka, dovolí odposlouchávat telefony Angely Merkelové. V kódovacích zařízeních, které dodávají svým „spojencům“ si nechávaj zadní vrátka a o jejich pohybu, nemá BISKA ani šajnu. Je to výsměch České bezpečnosti. Ne Rusko a Čína, já se bojím nejmilitantnějšího státu, USA…“

Nenabízí se tedy přímo odpověď, že v případě válečného konfliktu to v Evropě odnesou právě již uvedené země, které jsou ve východní Evropě obsazené vojáky USA?

A, že USA dovedou rozpoutat válku kdekoliv ve světě v minulosti prokázaly mnohokrát (Vietnam, Afghánistán, Grenada, Irák, Libye…)

Nejsou potom pro naši zemi největším bezpečnostním rizikem právě USA?

Podle senátora Fischera jsou však USA naši „spojenci.“

Celý pořad se nesl v duchu moderované nenávisti k Rusku a Číně, kdy i ze strany paní Jílkové převládla hysterie nad fakty.

Že nejsem sám, kdo si povšiml podivného „nezaujatého“ moderování paní Jílkové dokládá diskuse na Parlamentních listech: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrib-a-Fischer-radili-u-Jilkove-kvuli-Rusku-Hybridni-valka-Konev-byl-pomnik-servility-A-zamichali-do-toho-i-hackerske-utoky-na-nemocnice-623943

Cituji alespoň některé příspěvky:

Soudružka Jílková, Jirka T, 15.05.2020 8:56:06 „Soudružka Jílková Hřibovi a Fischerovi nábožně naslouchala, zatímco, druhou stranu nenechala skákáním do řeči ani pořádně promluvit. Hnus soudružko Jílková… Abychom si rozuměli, Vy máte své sou druhy na západě a je to, bohužel, v naší nezávislé TV i díky Vám vidět.“

NO, matů, 15.05.2020 8:44:57 „Ještě paní Jílková, nepřipadate si trapně, asi ne, máte to přikázané, ale proč skáčete do řeči, my to víme, že umíte jen někomu, v tom jste jednička, ale vypadá to trapně, tak okatě to není zapotřebí. Nejen vy jste směšná, ale i ti, kteří jsou vámi propagovaní.“

Máte slovo? S Jílkovou?, kerimkerim, 15.05.2020 10:46:40 NEMÁTE!! Sice Vám ho udělí, ale jakmile promluvíte a není to v souladu s její představou tak Vás přeruší a jako pavlačová drbna Vás ukřičí tak, že nemáte možnost dokončit žádnou myšlenku. Ne tak, pokud mluvíte dle jejich „požadavků a představ“

Včera jsem MIMODĚK zachytila MÁTE SLOVO . , Kladeňačka1, 15. 5. 2020 8:20:42 „HNUS přímo řeporyjský , hřibovský — i ta Jílková už je z té západní protiruské , protičínské NENÁVISTNÉ propagandy úplně šílená — opět “ vyvážená “ , převážená diskuse — moderátorka dávala prostor hlavně nenávisti plným hřibovcům , občana z druhé strany naprosto umlčovala . ———— moderátor nemá stranit nikomu —– chce li se k diskusi vyjadřovat ať tam jde jako pozvaný host a ne MANIPULÁTOR poslaný z ÚV ČT.“

A co si o tom myslíte vy, vážení čtenáři? Nebylo by lepší, kdyby politikové, kteří zaujímají vyvážené a nestranné postoje vůči Rusku a Číně, raději ignorovali pokleslé pořady naší ČT s ještě pokleslejšími moderátory v čele s paní Jílkovou?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Máte slovo – zaujatost a neprofesionalita v podání Michaely Jílkové

  • Nevím, na co si zve do studia Jílková hosty. Nenechá je domluvit a ječí tak, že je to o zdraví. Do jejího mozku se vejde jen to, že kdo víc křičí, má větší pravdu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*