Masivní podvody migrantů: Tisíce Turků vlastní domy v Turecku, zatímco žijí z nizozemských dávek

Masivní podvody migrantů: Tisíce Turků vlastní domy v Turecku, zatímco žijí z nizozemských dávek

Nizozemské úřady objevily obrovský podvod ze strany migrantů a držitelů dvojitých pasů z Turecka, informoval místní kanál NOS.   V letech 2016 a 2017 více než 600 vyšetřování v Turecku odhalilo, že 17 miliónů euro v majetku bylo skryto před nizozemskými orgány.

Lidé, kteří pobírají dávky v Nizozemsku, jsou povinni být zcela transparentní ohledně jejich finanční situace a majetku.

Nizozemští občané nebo lidé s povolením k pobytu, kteří mají majetek nebo kapitál, většinou nemají nárok na dávky. Utajení těchto věcí před úřady je podvod.

Deník De Telegraaf to označil za velký problém. Podle deníku, 8 000 až 12 000 Turků a mnoho dalších migrantů nebo držitelé dvojitých pasů z jiných zemí podvádí.

Deník uvádí, že tento problém existuje po desetiletí, ale nebyl řešen. Důvodem je strach z diskriminace, náklady na výzkum, hrozby cizinců nebo nedostatečné odborné znalosti.

Turecký poslanec z Erdoganovy vládní strany AK označil vyšetřování nizozemské vlády za nezákonné.

Existují signály, že podvodné chování Turků je pácháno i v dalších zemích EU. Již dříve jsme informovali o tom, jak z německých benefitů žila celá turecká vesnice.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*