Masivní nepokoje ve Švédsku, maskovaní muži zapálili spoustu automobilů

Masivní nepokoje ve Švédsku, maskovaní muži zapálili spoustu automobilů

V noci ve Švédsku byly zapáleny desítky zaparkovaných automobilů v tom, co mohly být podle názoru úředníků koordinované žhářské činy. Není jasné, zda byli pachatelé, označováni jako maskovaní mladíci, zadrženi.

V pondělí večer bylo podle švédské policie poničeno celkem 80 vozidel. Různé záběry, které se šíří po sociálních sítích ukazují, jak jsou v několika městech zapalovány automobily na parkovištích, včetně desítek incidentů v Göteborgu, Trollhättanu, Lysekilu a Falkenbergu.Na videích jsou vidět lidé oblečení do černé. Svědci řekli místním médiím, že viděli útočníky, kteří házeli Molotovy koktejly na vozidla. Někteří také údajně házeli kameny na policii a bránili hasičům uhasit požáry.

K žhářským útokům došlo také ve Stockholmu a Uppsale, kde bylo spáleno nejméně 13 aut, podle bulletinu Expressen. Do útoků bylo údajně zapojeno až 60 mladých lidí, ale policie dosud neoznámila žádné zatčení.

„Zatímco k většině požárů došlo během krátké doby, nelze vyloučit, že existuje souvislost mezi požáry, případ bude dále vyšetřován,“ uvedla švédská policie ve svém prohlášení .

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto:Twiter @Astor99)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*