Masivní bitva v Bosně mezi migranty si vyžádala dva mrtvé a 18 zraněných

Masivní bitva v Bosně mezi migranty si vyžádala dva mrtvé a 18 zraněných

Rozsáhlý boj mezi znepřátelenými skupinami migrantů procházejících Bosnou skončil podle zpráv dvěma mrtvými a 18 zraněnými.

K bitce došlo ve městě Bihac nedaleko chorvatských hranic, kde se shromažďují tisíce migrantů, zatímco se snaží dostat do Evropské unie.Ozbrojená frakce Afghánců přepadla skupinu Pákistánců, kteří pobývali v provizorním táboře poblíž kantonální nemocnice, píše Balkan Insight.

„Na místo vyjela policie a v té chvíli bylo nalezeno 70 až 80 zraněných migrantů,“ sdělil tisku mluvčí vlády Ale Siljdedic. „Byl to konflikt mezi skupinou migrantů z Afghánistánu a Pákistánu.“

„Všichni zranění a mrtví jsou občany Pákistánu – jejich totožnost zatím není známa. Po konzultaci s prokurátorem bylo potvrzeno, že se jedná o trestný čin vraždy.“

Siljdedic říká, že v té potyčce bylo „těžce“ zraněno 10 lidí.

„Všechna zranění byla způsobena nožem, tupými předměty a dřevěnými klacky,“ vysvětlil.

Pákistánci policii sdělili, že se před střetem připravovali k útoku na chorvatské hranice.

Podle úřadů bude těžké najít podezřelé, protože většina utekla do blízkého lesa.

Bihac je spolu s dalšími bosenskými pohraničními městy již dlouho zaplavován migranty, kteří svou přítomností terorizují občany a transformují místní společnost.

Původních obyvatel Bihace je přibližně 40 000, ale v daném okamžiku je přítomno dalších 5 000 až 6 000 migrantů, z nichž převážná většina jsou muži v mladém věku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*