Masakr na Srí Lance je součástí „šeredného, předvídatelného vzoru“ v perzekuci křesťanů

Masakr na Srí Lance je součástí „šeredného, předvídatelného vzoru“ v perzekuci křesťanů

Autor velké studie o celosvětovém křesťanském pronásledování řekl, že tragédie nedávného masakru křesťanů na Srí Lance  je nepřekvapující.

„V průběhu hlavních křesťanských svátků, kdekoli na světě, bude pravděpodobně mnoho křesťanů zabito z jiného důvodu, než že se rozhodli zúčastnit bohoslužeb,“ napsal John L. Allen Jr., autor knihy Globální válka proti křesťanům ve svém článku pro deník Washington Post.„Jelikož Vánoce a Velikonoce jsou nejposvátnějšími dny křesťanského kalendáře, kostely mají tendenci být obzvláště plné a představují snadné cíle pro protikřesťanskou nenávist,“ poznamenal Allen.

Zatímco světoví lídři jako Angela Merkelová prohlašují, že útoky jsou „šokující“, Allen napsal, že ve skutečnosti „šokující věc na tomto masakru je to, že to není šokující – a místo toho se jedná o součást ošklivého, předvídatelného globálního vzoru.“

Ačkoliv jsou křesťané dnes nejvíce pronásledovanou náboženskou komunitou na planetě, většina perzekucí se vůbec nedostane do západních médií, poznamenal Allen.

„Odhady počtu křesťanů, kteří jsou denně zabiti na celém světě kvůli své víře, značně kolísají, od tisíců po desítky tisíc, ale je jisté, že v kteroukoli denní hodinu je někde umučen křesťan. Mnoho z tohoto násilí se však vyskytuje na místech, která západní média obvykle přehlížejí,“ uvedl.

Allen není jediný, kdo hovoří o rozšířené pohromě protikřesťanského pronásledování bez povšimnutí médií. V článku deníku Spectator s názvem „Srí Lanka a globální válka proti křesťanům“, Stephen Daisley  zaznamenal šokující postavy spojené s tímto celosvětovým fenoménem.

„Počet křesťanů, kteří zažili vysokou míru perzekuce, vzrost za rok o 14%, přičemž tento počet dosáhl ohromujících 245 miliónů. Globálně je jeden z devíti křesťanů obětí pronásledování,“ napsal Daisley.

„Ať už jsou vedené islamisty, totalitními ateisty nebo náboženskými nacionalisty, jsme svědky globální války proti křesťanům. Jen to nevypadá, že by nás to jakkoli zajímalo,“ naříkal.

Podle Johna Allena neexistují žádné známky toho, že by násilné pronásledování křesťanů brzy skončilo.

Pokud by státy bojovaly proti pronásledování křesťanů vážně, podpořily by „systematické vzdělávání o náboženské toleranci“ a zavedly „agresivní bezpečností opatření na křesťanských místech během velkých svátků“.

„Dokud nedojde k takové mobilizaci, budou křesťané i nadále nuceni slavit Vánoce a Velikonoce v pochmurném a jistém poznání, že někteří z jejich kolegů z celého světa nepřežijí do druhého dne,“ uvedl.
 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Masakr na Srí Lance je součástí „šeredného, předvídatelného vzoru“ v perzekuci křesťanů

  • Muslimové jsou jako zvířata – vycítí strach a slabost. Když i Papež ukazuje strach z islámu, zaútočí. Katolická církev rezignovala na křesťanství a vítá muslimské migranty v Evropě. Logicky to povede ke snaze o islamizaci Evropy.
    Ubránit se můžeme jen tak, že je nebudeme vítat, že jim nebudeme dávat zadarmo nic, že budeme připravovat veškeré pokrmy s použitím vepřového sádla a masa, že budou všude psi. Oni se budou naší země štítit a nepůjdou sem

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*