Martina Navrátilová pod palbou kritiky, protože řekla, že transsexuální ženy, které soutěží v ženských sportech „podvádějí“

Martina Navrátilová pod palbou kritiky, protože řekla, že transsexuální ženy, které soutěží v ženských sportech „podvádějí“

Bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na sebe strhla pozornost poté, co si dovolila kritizovat transsexuální sportovce. Ti mají podle ní oproti mužům a ženám ve sportu výhodu a proto v podstatě podvádějí.

Navrátilová napsala článek v deníku Independent v reakci na rozhořčení, které vyvolal její prosincový příspěvek na Tweeteru.

V příspěvku bylo napsáno: „Nemůžete se prostě prohlásit za ženu a moci soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a mít penis a soutěžit jako žena by nesplňovalo tyto standardy.“Navrátilová údajně řekla, že na toto téma provede výzkum, ale uvedla, že její dřívější názory se „upevnily“.

„Je to šílené a je to podvádění,“ napsala.

„Jsem ráda, když mohu podpořit transsexuální ženu v jakékoliv podobě, kterou upřednostňuje, ale nebyla bych ráda, kdybych proti ní měla hrát. Nebylo by to fér,“

Její příspěvek mnoho lidí kritizovalo jako transfobní.

Deník Guardian uvedl, že Rachel McKinnonová, která byla první transsexuální ženou, jenž vyhrála světový titul cyklistů, vydala prohlášení, v němž označila její příspěvek za „znepokojující“.

Navrátilová tvrdí, že transsexuální hráči „podvádějí“, ale byla jednou z nich trénována: Je to hluboká ironie, že Martina Navrátilová uvedla v novinovém článku, že transsexuální ženy mají fyzickou výhodu nad „nevinnými“ cisgenderovými ženami.    

Byli jsme docela zničeni, když jsme zjistili, že Martina Navrátilová je transfobní. Pokuj mají transsexuální ženy výhody ve sportu, proč transsexuální ženy nevyhrávají zlaté medaile vlevo, vpravo a uprostřed? Transsexuální ženy nemají výhodu. Podívejte se na změny, které estrogen způsobuje tělu.        

Navrátilová označila své kritiky jako to, co považuje za „rostoucí tendenci mezi transgenderovými aktivisty odsuzovat každého, který s nimi polemizuje.“

 

(Martina Navrátilová Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*