Martin Stropnický je klon Schwarzenberga a Jakuba Jandy. Je dobré, že ho Babiš sejmul

Martin Stropnický je klon Schwarzenberga a Jakuba Jandy. Je dobré, že ho Babiš sejmul

Doba se mění. Jestli před čtyřmi roky chtěl Andrej Babiš oslovit zčásti havlistické voliče, byla sázka na havlistické fanatiky typu Teličky i dalších jeho europoslanců, na Stropnického či superhavlistického Zlatušky logická. Stejně tak sázel na podnikatelské pravicové pragmatiky typu Pilného či Volného, ale o tom nyní řeč nebude.

Pravici vyluxoval do té míry, do jaké to bylo možné. I proto pravice nyní skončila tak žalostně, jak skončila a je komické, že ODS, která má toliko cca 1 mandátů vítězného ANO schizofrenně hovoří, že je druhou nejsilnější stranou. No, mezi slepými je i jednooký král a jejích 25 mandátů je směšných proti 78 mandátů ANO.

Telička odpadl, Zlatuška odpadl a co bude s těmi zbývajícími europoslankyněmi, uvidíme tuším za rok.

Zůstal fanatický stoupenec NATO, války proti Rusku, eurofanatik Martin Stropnický, následovaný vítačem Robertem Pelikánem.

V Praze získalo ANO v podstatě nejhorší výsledek.

Logicky. Jinak to dopadnout nemohlo. Stropnický byl lídr, Pelikán byl tuším na druhém místě.

ANO bylo pro voliče rozhodující politickou silou bojující proti mainstreamu, proti establishmentu, který se zde, v Evropě i ve světě vytvořil po roce 1989. 50 % voličů ANO zřejmě kategoricky nemusí EU, ale ani nemusí příliš NATO. 50 % voličů ANO bylo radikálními a protestními bývalými voliči ČSSD a KSČM.

Jména jako Stropnický či Telička je přiváděla do varu.

Teličku vynechme, je to muž bez politické smysluplné budoucnosti, což mu díky desítkám miliónů od Bakaly jistě nevadí.Problém je s bývalým aktivním prorežimním hercem Stropnickým. V jistém smyslu můžeme říci, že miluje oddanost. Před rokem 1989 ji skvěle a přesvědčivě prokázal ve skvělém filmu Dobytí Moskvy, kdy hrál aktivního a přičinlivého sovětského důstojníka už nevím, v jakém to bylo štábu vysokého velitele.

Tak jako tehdy byl fanatický, jako jinak průměrný herec, stejně tak dovede zahrávat líbivou fanatickou a nadšenou propagandu ve prospěch NATO či Evropské unie.

A takový byl při nedělním známém manipulativním pořadu Václava Moravce, kde Moravec – a blbec to není – přizval do pořadu tři prozápadní nekritické hosty : Stropnického, Gála a Rupnika.

To, že v Praze díky Stropnickému či Pelikánovi nedali voliči hnutí ANO hlas, ač jinak by Babiše jistě volili, dovedu dovodit ze svého okolí. Lidé chtějí změnu, Babiš jí představuje, ovšem Stropnický je jakýmsi klonem Schwarzenberga a Jakuba Jandy.

Ano, jistě se bude svými názory líbit Moravcovi, Respektu, Reflexu, Forumu 24 či Echu 24, ovšem mnozí kvůli němu nemohou ANO volit.

Stropnický nejen nerespektuje pohledy minimálně 50 % voličů ANO, ale nechápe ani, že svět se mění.

Zatímco prezident Macron jako svůj první krok pozval k návštěvě Francie prezidenta Putina a několikrát prohlásil, že Evropa bez Ruska není Evropou, zatímco kancléřka Merkelová prohlásila, že si nepřeje konflikty na východních hranicích s Ruskem a že je třeba s Ruskem jednat, zatímco Trump doslova touží po spolupráci s Putinem, až tak dalece, že fanatická média i opozice mezi demokraty i republikány pokračují ve svých úvahách o možném impeachmentu, zatímco Putin prakticky se stal hlavním hráčem na Středním východě a nepochybně dovede Asada k vítězství v Sýrii a stejně ovšem velmi úzce a pro Rusko efektivně dovede komunikovat jak s Iránem, tak se Saudskou Arábií, jak s Izraelem tak Tureckem o bývalých ředitelých tajných služeb ani nemluvě, Stropnický zůstal myšlenkově někde spolu s Mc Cainem v době studené války.

No nic fanatici, ať už jsou pravicoví, nebo bývalými komunistickými herci jsou stejní.

Bylo mi z toho pořadu Moravce zle, zčásti se mi chtělo zvracet.

A potom Babiš stručně a tvrdě zareagoval. A mně se zalilo teplo na hrudi.

Zahraniční politiku nebude určovat blbeček Stropnický, ale Andrej Babiš sám.

A to je to, co potřebuje tato země: rozumnou, kritickou zahraniční politiku, která přestane s těmi floskulemi o euroatlantických hodnotách, eurocentralismu, o genderismu, multikulturalismu a nebezpečné rusofóbii.

Ne Stropnického, Schwarzenberga či Jakuba Jandu, ale Andreje Babiše.

Spadl mi kámen ze srdce.

(Ministr obrany Martin Stropnický Foto: Praguepost.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Martin Stropnický je klon Schwarzenberga a Jakuba Jandy. Je dobré, že ho Babiš sejmul

  • Stropnický už asi taky nemá soudnost, když klidně vzal funkci o jejímž resortu nemá ani ponětí. Asi si myslel, že je na divadle a že to svým divadelním uměním zvládne. Jo to není kriminálka Anděl. Ale na druhé straně neodborníci se hodí, neboť kryjí záda těm, kdo skutečně rozhodují. Už jsme měli zářný příklad Parkanové , která se také moc hodila těm,, kteří v této funkci rozhodují, ale jsou utajeni. Ve sněmovně by mohl Stropnický založit ochotnické divadlo to by mu možná šlo a nedělal by takové koniny s naší armádou.

  • Babiš by rád dělal normalizaci po vzoru svého staršího krajana, ale nemá na to lidi. ANO je „pytel blech“, který se rozuteče hned, jak nebudou mít koho vysávat. Dokud budou Babišovi sloužit lidé, typu Stroupežníků, nemám obavy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*