Martin Konvička: Fakt jste se s tím prezidentem zbláznili, vy magoři?

Martin Konvička: Fakt jste se s tím prezidentem zbláznili, vy magoři?

Nikdy jsem v něm neviděl Pana Dokonalého – ekonomická politika z dob jeho premiérování nic moc, kámoši z předlistopadových dob taky nic moc. Ale též jsem nepochyboval o jeho vztahu k islámu – je to vzdělaný chlap a protiislámsky vystupoval už v době, kdy to nebylo populární a kdy jsem islám nijak zvlášť neřešil ani já sám.

V době prezidentské volby jsem jej (coby administrátor populární skupiny IvČRN) podporoval, seč mi síly chabé stačily – protože jsem správně předpovídal, že situace s mohamedánskou expanzí se bude v Evropě vyhrocovat a že když mají Holanďané Wilderse, Francouzi Le Penovou, Maďaři Orbána a Poláci Szydlovou, bude se hodit mít mezi silovými postavami Zemana. Zemana, který – na rozdíl od různých úředníčků, podržtašek a legračních postaviček z „kulturní fronty“ minulého století aspoň tušil, co se to vlastně v Evropě děje.

Potom jsme spolu stáli na Albertově – islámofobové dvou generací a dvou vcelku kontrastních životních náhledů, spojení ovšem láskou k tlustým knihám – a potom mě pořádně nasejřil, když uvěřil mediálním nesmyslům o „panice“ na Staroměstském náměstí 21. srpna tohoto roku – panice, která vznikla od začátku do konce v hlavách mediálních šíbrů – a označil mě za „magora“, na což je člověk zvyklý od kamarádů nebo manželky, ale od hlavy státu to přece jen zamrzí …

Jenže to, co se děje teď …. Zatímco se hrabu v ekologii ohrožených můr (protože akademik přes motýly a můry musí občas i pracovat), doléhají ke mně zprávy o velikém blbnutí pražském. „Chtějí vyvolat Majdan“, obávají se občas trochu paranoidní, většinou však dobře informovaní političtí spojenci. „Kdo? Proč?“, ptám se poněkud nevěřícně, protože přece jen nejsem s to brát vážně hysterické výlevy politických penzistů typu Jana Rumla a popletených babiček typu Táničky Fisherové.

Jenže za nimi, nelze vyloučit, stojí větší síly. Zeman – to je to nejsilnější pouto Česka k ostatním státům V4, kde už dávno vládnou patriotické a k bruselské promigrační, proislámské politice skeptické vlády, to je nejsilnější karta, bránící Sobotkovi a jeho Melody Boys v úplném podřízení republiky sebevražedným nápadům německé kancléřky Merkelové, a to je – v neposlední řadě – chodící urážka Obamovým Spojeným státům, zemi, která se z pochodně demokracie stala čímsi jako lokajem theokratické Saudské Arábie. Zeman jim musí ležet v žaludku, protože ví, co se ve světě děje a protože se nebojí nazývat věci pravými jmény – a když promluví, mají jeho slova vtip i zvuk.

Tož si anti-zemanujte a majdanujte, milá kulturní fronto v penzi. Jenom bych varoval – napadlo Vás někdy, milí Krausové a Rumlové a Táničky Fisherové, že pokud nějak, jakkoli, prezidenta republiky svrhnete, přejdou jeho pravomoci na předsedu sněmovny Hamáčka? Hamáčka … o jehož politických názorech nikdo nic neví, který se nikdy nějak výrazně neprofiloval, nic nenapsal, k ničemu se nevyjádřil, prostě si jen tak předseduje sněmovně?

Možná bude dobrým služebníčkem, slušným lokajem – a řádně nenáviděným chlapem.

A potom budou prezidentské volby, a v nich vyhraje Zeman, nebo někdo Zemanem podpořený, už v prvním kole.

Nebo volby nebudou, respektive nebude se volit všelidově, ale jinak – no a potom bude povstání. A takový bugr, že budete na Zemana rádi vzpomínat.

Fakt to chcete? Já ne.

https://cs-cz.facebook.com/KonvaMartin/posts/1672881632993001
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*