Marine Le Penová stane před soudem, protože sdílela na Twitteru fotografie hrůzných vražd Islámského státu

Marine Le Penová stane před soudem, protože sdílela na Twitteru fotografie hrůzných vražd Islámského státu

Francouzská politička Marine Le Penová, která si čerstvě užívá velkého vítězství ve volbách do Evropského parlamentu, by mohla čelit velké pokutě a až třem letům vězení kvůli „šíření násilných fotografií“ ze zvěrstev Islámského státu (ISIS).   Vůdkyně Národního shromáždění čelí obvinění za publikování tří poprav islámského státu na sociální síti, které zveřejnila v prosinci 2015 a o nichž úřady tvrdí, že obsahovaly „násilné zprávy, které podněcují terorismus nebo pornografii, nebo vážně poškozují lidskou důstojnost,“ uvedla tisková agentura AFP, která citovala francouzský soud.

Vzhledem k tvrdé pozici Le Penové proti islámskému extremismu by nemělo být žádným překvapením, že kontroverzní příspěvky na Twitteru nebyly ve skutečnosti zamýšleny jako schvalování. To přišlo v reakci na francouzského novináře Jeana-Jacquese Bourdina, který přirovnal její nacionalistickou rétoriku k rétorice ISIS. Le Penová uvedla, že fotografie v té době sloužily jako připomínka vážného charakteru Bourdinova drzého srovnání.

Evropský parlament hlasoval v únoru 2017 o zbavení Le Penové imunity, aby uvolnil cestu k jejímu stíhání.

Le Penová se vyslovila proti probíhajícímu soudnímu procesu na Twitteru a napsala, že je cílena navzdory tomu, že je jasným a hlasitým kritikem této teroristické organizace, zatímco francouzská vláda nadále „vítá s otevřenou náručí džihádisty s jejich rodinami“ ve formě masové migrace.

50letá politička, která vystudovala jako právník, také uvedla, že případ je porušením její svobody projevu.

Státní zastupitelství na pařížském předměstí Nanterre zahájilo vyšetřování proti Le Penové, stejně jako proti jejímu kolegovi Gilbertovi Collardovi, který ve stejný den zveřejnil podobný obsah ze stejného důvodu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*