Marine Le Penová: Francie musí odmítnout euro, aby získala zpět svou suverenitu

Marine Le Penová: Francie musí odmítnout euro, aby získala zpět svou suverenitu

Nacionalistická prezidentská kandidátka Marine Le Penová prohlásila, že „euro je mrtvé“ a uvedla, že Francie se musí vrátit k franku, jeho bývalé národní měně, aby znovu získala kontrolu nad francouzskou ekonomikou.     

Le Penová, která bojuje za odchod z eurozóny a za uspořádání referenda ve stylu Brexitu, pokud vyhraje, uvedla, že tato šestá největší ekonomika světa by měla opustit jednotnou měnu ve prospěch národní měny.

„My musíme ovládat měnu, přizpůsobit ji proto, že jednotná měna je dnes zátěží,“ řekla Le Penová francouzskému deníku Parisien. „Budeme mít národní měnu jako všechny ostatní země a budeme mít všeobecnou společnou měnu .“

Le Penová dodala, že pouze velké korporace, které „obchodují na mezinárodní úrovni“ by měly stále používat euro nebo novou měnu s podobnou hodnotou.“

„Požádám, abychom mohli ovládat naši měnu. To znamená, že budeme jednotnou měnu přepočítávat na společné euro. Na měnu, která se nebude týkat každodenních nákupů, ale pouze velkých společností, které obchodují na mezinárodní úrovni,“ uvedla Marine Le Penová.Nicméně, v úsilí zmírnit umírněnější voliče, Le Penová také uvedla, že to bude trvat nějaký čas, než bude možno přejít od jednotné měny k franku.

„Pokud by se všichni dohodli, mohlo by to trvat rok nebo rok a půl, než bychom uspořádali koordinovaný návrat k národní měně,“ poznamenala Le Penová.

Le Penová dokonce odstoupila z vedení otcovy Národní fronty a změnila své kampaňové motto na „Volte Francii“, aby oslovila širší publikum.

Le Penová a bývalý Rothschildův bankéř Emmanuel Macron získali první místo ve francouzských prezidentských volbách a utkají se v druhém kole v boji o post prezidenta dne 7. května.

Navzdory své podpoře ze strany globalistů, dokonce i Macron přiopustil, že euro potřebuje zrevidovat.

„Pravdou je, že musíme společně uznat, že euro je neúplné a nemůže přežít bez velkých reforem“ uvedl Macron v lednu.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Marine Le Penová Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Marine Le Penová: Francie musí odmítnout euro, aby získala zpět svou suverenitu

  • Odmitnuti pouze Eura nestaci. Aby Francie ziskala zpet svou suverenitu, musi vystoupit i z EU jako GB.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*