Marine Le Penová: „EU je zodpovědná za chaos v Sýrii“

Marine Le Penová: „EU je zodpovědná za chaos v Sýrii“

Marine Le Penová, vůdkyně francouzské Národní fronty, obvinila Evropskou unii z odpovědnosti za pokračující chaos v Sýrii a dodala, že EU je příliš zaneprázdněná snahou svrhnout Asada, zatímco Rusko skutečně bojuje s teroristy.  

„Udělali jste vše proto, abyste svrhli vládu Sýrie, uvrhli jste zemi do strašlivé občanské války, zatímco obviňujete Rusko, které ve skutečnosti bojuje proti Islámskému státu,“ prohlásila vůdkyně pravicové strany a kandidátka na francouzského prezidenta ve svém projevu na středečním plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku, informoval server RT.

„Nemůžete skrýt svou odpovědnost za uvržení této části světa to naprosto obludného chaosu,“ dodala Le Penová a upozornila, že politika obhajovaná jak ve Spojených státech tak i Evropskou unií přispěla ke stavu, ve které je v současné době Sýrie, stejně jako sousední Irák.

Prominentní euroskeptická politička také označila přístup bloku vůči imigraci jako „nezodpovědný“ a uvedla, že současná migrační politika pouze zvyšuje počet ekonomických migrantů.

„Nebyla přijata žádná skutečná opatření s cílem omezit krizi. Naopak, vaše nezodpovědná politika nám přináší další a další ekonomické migranty,“ uvedla Le Penová s tím, že pouze 30 procent migrantů, kteří přijeli do EU jsou ze Sýrie.

Le Penová, která má v úmyslu kandidovat na francouzskou prezidentku, opakovaně hovořila o migrační krizi a bezpečnostních otázkách v Evropě a ve Francii. Francie baly zasažena řadou smrtelných teroristických útoků během posledních dvou let a vyhlásila výjimečný stav po listopadových pařížských útocích v roce 2015 a prodloužila jej po letošním červencovém útoku v Nice.

Asi 2.000 teenagerů se v zemi od začátku roku radikalizovalo propagandou Islámského státu, podle bezpečnostního zdroje citovaného deníkem Le Figaro. Mnoho francouzských občanů opustilo své domovy, aby bojovali po boku teroristů v Sýrii a Iráku, zatímco asi 300 osob bylo od počátku roku ve Francii zatčeno kvůli napojení na teroristickou činnost.

Sýrie se potýká s ničivou občanskou válkou, ve které vláda bojuje proti teroristům jako je Islámský stát a Fronta an-Nusrá (nyní Fatah al-Sham)  a řadě povstaleckých skupin. Podle různých zpráv, celkový počet obětí v občanské válce v Sýrii, která začala v roce 2011, se odhaduje na 290.000-470.000.

Více než 4 milióny lidí uprchlo ze země a asi 6.5 miliónů lidí se považuje za vnitře vysídlené. Odhaduje se, že 13.5 miliónů lidí uvnitř Sýrie je v nouzi o naléhavou humanitární pomoc, včetně 6 miliónů dětí, podle poslední zprávy UNICEF.

Evropská unie, která je členem mezinárodní skupiny na podporu Sýrie (ISSG), se připojila k USA v uvalení sankcí na již tak zdevastovanou zemi a vyzývá, aby vláda Bašára Asada odstoupila.

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker v září prohlásil, že EU by měla hrát roli v mírových jednáních Sýrie a navrhl vytvoření společné evropské strategie pro válkou zničenou zemi Středního východu. Nicméně, v tomto ohledu nedošlo doposud k žádnému vývoji, a to navzdory toho, že vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová učinila řadu výzev směrem k USA a Rusku, aby obnovily své „diplomatické konzultace“ ve vztahu k válce zničené zemi.

V rozhovoru pro RT, britský poslanec David Coburn zopakoval slova Le Penové s tím, že namísto „bojovat“ proti Rusku, Západ by měl usilovat o těsnější vazby se Sýrií.

„To nejlepší, co můžeme dělat, je spolupracovat s Ruskem, než proti němu bojovat. Máme společného nepřítele,“ uvedl Coburn s odkazem na Islámský stát. Coburn také poznamenal, že EU by měla „stát za velkými velmocemi“ v syrské krizi, protože nemá velký vliv na danou problematiku.

„Nemyslím si, že by paní Mogheriniová měla zasahovat do těchto věcí, nemyslím si, že to něčemu pomůže.“

Coburn také varoval před destabilizací Sýrie svrhnutím současné vlády prezidenta Bašára Asada.

„bavili jsme se Saddáma, zbavili jsme se Kaddáfího, nic z toho nedopadlo dobře. Nyní se snažíme zbavit Asada v Sýrii,“ uvedl poslanec. Coburn také poznamenal, že navzdory všemu, Asad „vedl sekulární režim a ten byl stabilní a chránil menšiny, včetně těch křesťanských.“

 

(Vůdkyně francouské Národní fronty Marine Le Pen  Foto: AFP)
Loading...

Podobné články

Komentář “Marine Le Penová: „EU je zodpovědná za chaos v Sýrii“

 • Mráz přichází z Bílého domu a Pentagonu…

  Jak je to v Sýrii doopravdy?
  O co tam jde doopravdy?

  V této sérii vám na dostupných faktech ukazujeme děsivou pravdu o Sýrii. Ta je taková, že amíkům jde především o výstavbu ropovodu ze Saúdské Arábie do Turecka a dále do Evropy — tím by USA zbavily Evropu závislosti na ruské ropě a plynu — a především — Rusko by bylo ekonomicky poraženo. Současně by USA definitivně ovládly celou Evropu a usamíci by si definitivně uvolnili cestu k nastolení NWO.

  Jak jsme ukázali v předchozích dílech, USA začaly vyhrožovat mj. leteckou okupací Sýrie a útokem proti legální vládě. RF oproti tomu jasně dala najevo že bude bránit legální vládu Sýrie oproti nelegální vojenské agresi ze strany USA-NATO.

  A ono se vše skutečně děje a věci jdou na ostří nožů. Složme si obraz pomocí aktuálních zpráv z médií…

  http://www.ragauian.cz/aktualne-o-udalostech-konce-veku-je-to-tady-pentagon-uz-nezastrene-vyhrozuje-vojenskou-agresi-usa-v-syrii-planuji-vojenske-reseni-je-svetova-valka-na-spadnuti/

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*