Marine Le Penová bude stíhána za příspěvky proti ISIS

Marine Le Penová bude stíhána za příspěvky proti ISIS

Prokurátoři požadují, aby byla francouzská pravicová vůdkyně Marine Le Penová souzena za to, že na sociální síti zveřejnila fotografie zvěrstev, které páchala teroristická skupina Islámský stát, uvedly soudní zdroje.             

Le Penová sdílela děsivé fotografie v prosinci 2015, několik týdnů poté, co džihádisté Islámského státu zabili při útoku v Paříži 130 lidí – a poté, co francouzský novinář přirovnal tuto džihádistickou skupinu k její straně. Její krok vyvolal ve Francii vlnu kritiky.Na jedné fotografii bylo zobrazeno tělo Jamese Foleyho, amerického novináře, kterému sunnitští extrémisté setli hlavu. Jiná fotografie zobrazovala muže v oranžové kombinéze, jehož přejel tank a na třetí fotografii byl zaživa upálen jordánský pilot.

„Toho je Daeš!“ napsala Le Penová v příspěvku a použila arabskou zkratku pro ISIS.

Le Penová čelí až tříletému trestu odnětí svobody a pokutě ve výši 75 000 eur, pokud se vyšetřující soudce rozhodne, že by měl proběhnout soudní proces za „sdílení násilných obrázků, které mohly vidět děti“.

Prokurátoři požadují, aby byl i další člen Národního shromáždění Gilbert Collard souzen za podobné obvinění.

Le Penová, která prohrála v prezidentských volbách v roce 2017 s Emmanuelem Macronem, byla kvůli těmto fotografiím zbavena poslanecké imunity a poté byla obviněna z šíření násilných zpráv.

Le Penová v loňském roce vyjádřila pobouření poté, co jí vyšetřovací soudce vyzval, aby podstoupila psychiatrické vyšetření v souvislosti s jejím příspěvkem na Twitteru.

Le Penová uvedla, že soudní proces namířený proti ní je porušování svobody projevu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Marine Le Penová bude stíhána za příspěvky proti ISIS

  • Blíží se volby do Europarlamentu a francouzští prokurátoři (a nejen ti) mají strach, že Marine Le Pen ve volbách bude úspěšná. A tak už delší dobu pořádají hon na tuto političku. Navíc Francie i další země západní Evropy se stále více propadají k totalitnímu systému, kde svoboda slova, svoboda názoru a mnoho dalších svobod je dnes už přísně zakázáno. První přízaky nesvobody začínají být vidět i u nás v ČR….

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*