Marine Le Penová: Brexit je pro Evropskou unii „děsivým selháním“

Marine Le Penová: Brexit je pro Evropskou unii „děsivým selháním“

Marine Le Penová, vůdkyně francouzské populistické pravicové strany Rassemblement National (Národní shromáždění), poblahopřála Spojenému království k opětovnému získání „svobody“ a dále uvedla, že Brexit je pro Evropskou unii „děsivým selháním“.„Po vícenásobných zvratech a obratech, Spojené království konečně znovu získalo svou svobodu. Je to však pro EU děsivé selhání, “uvedla paní Le Penová.

„V nadcházejících měsících a letech nepochybně uvidíme, že Spojené království udělalo správnou věc a pravděpodobně bude mít velkou výhodu. Ve skutečnosti jsem si již všimla, že šiřitelé katastrof se již uchýlili k obezřetným varováním od těch, kteří si byli jisti, že Britové budou zničeni, bude masivní nezaměstnanost… “dodala podle deníku  Brussels Times.

„Také si myslím, že tato událost nepřináší velké množství komentářů vzhledem k tomu, že zakládající země EU právě odešla. To není úplně zanedbatelné, “uzavřela Le Penová.

Populistická vůdkyně napsala na Twitteru, že by Brexit měl označit začátek nové „evropské aliance“, která více odráží to, co většina evropských občanů chce, a dodala, že „tato Evropská unie bude v historii výrazným selháním!“

Připomínky paní Le Penové jsou v rozporu s prezidentem Emanuelem Macronem, který ve světle britského odchodu z bloku požadoval více pravomocí pro Evropskou unii.

„Tento Brexit je možný, byl možný a vstoupí v platnost během několika hodin, protože jsme Evropu příliš často činili obětním beránkem pro naše vlastní potíže a také proto, že jsme naši Evropu dostatečně nezměnili. Potřebujeme Evropu více než kdy jindy, “ řekl Macron.

„Lhal bych vám, kdybych dnes večer řekl, že budoucnost naší země by mohla být postavena na méně Evropě,“ řekl k možnému francouzskému odchodu (Frexit) z EU.

V roce 2018 prezident Macron připustil, že obyvatelé Francie by „pravděpodobně“ hlasovali, aby opustili Evropskou unii, pokud by měli možnost hlasovat v podobném referendu jako bylo hlasování o Brexitu v roce 2016.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*