Marine Le Pen : EU se rozpadne stejně jako Sovětský svaz

Marine Le Pen : EU se rozpadne stejně jako Sovětský svaz

marine le pen

Lídr francouzské krajně pravicové strany FN Marine Le Pen je přesvědčená, že se EU rozpadne stejně jako Sovětský svaz. Dle jejich slov totiž nemají obyvatelé členských států kontrolu nad svými ekonomikami, měnami a pohybu lidí na jejich území. EU je podle ní „světová anomálie“ a mělo by se její fungování vrátit zpět na úroveň spolupráce suverénních států. Populární politička se také vyjádřila k volbám do Evropského parlamentu, které budou příští rok a podle ní je třeba z dalších euroskeptických stran vytvořit silnou opozici.

„Myslím si, že EU  je jako Sovětský svaz : je nenapravitelný a rozpadne se tak, dodala Le Pen, která plánuje v listopadu v holandském  Haagu navštívit známého lídra Strany svobody(PVV) Gerta Wilderse. Wilders a Le Pen plánují společnou předvolební kampaň do Evropského parlamentu.Le Pen oproti Wildersovi  nemá tak kritický postoj k islámu, ale co se týče postoje k EU a přistěhovalcům jsou jejich agenty téměř stejné.

Le Pen zároveň zlepšila vztahy s rakouskou nacionalistickou Svobodnou stranou Rakouska (FPO), zatímco Wilders navázal kontakty s belgickou Vlaams Belang a nebo italskou Ligou Severu. Známy britský euroskeptik Nigel Farage ale s jejich stranami spolupráci odmítá.

Národní fronta Le Pen by se dle říjnového průzkumu stala vítězem voleb do Evropského parlamentu, kterého je Le Pen dlouholetou členkou a svůj mandát by ráda obhájila i ve volbách naplánovaných na květen 2014.

zdroj :spravy.pravda.sk

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*