Tragikomické chování jsem zaznamenal jak v médiích, tak na facebookových stránkách některých organizací, u kterých je nutné dodat, že na integraci cizinců v České republice inkasují desítky milionů ročně. U každého média uvedu, kolik účastníků uvádí, zajímavou reakci na demonstraci a někdy třeba i pokusy o diskreditaci.

iDnes.cz. Server uvedl 400 účastníků, až několik hodin poté uvedli, že počet postupně dosáhl až dvou tisíc. Podle idnes musela zasahovat policie při útoku odpůrců islámu na zastánce, nejspíše Zelené aktivisty a aktivistky. Ti přišli na náměstí k začátku manifestace a přerušovali proslovy. To ale idnes.cz neuvedlo, podle jejich reportéra prý jediné, co udělali, byla slova o nenávisti po proslovu Martina Konvičky. Z celého projevu Konvičky idnes zdůraznil pouze větu „nedejme jim najíst,“ která bez úvodu a závěru působí velmi manipulativně.

Foto: ČTK/ Kamaryt Michal
Foto: ČTK/ Kamaryt Michal

Novinky.cz se předvedly ještě lépe. Demonstraci v nadpise nazvali „protimuslimskou“ a nikoliv protiislámskou. Je to důležité, protože v lidech vyvolává pocit, že demonstrace bojuje proti skupině obyvatel, ve skutečnosti však bojuje proti ideologii, kterou tito lidé zastávají a která je za hranicí ilegality. Počet účastníků uvedly novinky.cz jako „několik stovek“. Neurčité, zavádějící na nižší číslo, než byla skutečnost. Na konci článku je uvedeno vtipné číslo – 500.

Server Aktualne.cz přidal fotoreportáž z akce. Podle komentářů pod fotografiemi si IvČRN myslí, že mimo zákon je potřeba postavit muslimy. Fotografovi se povedlo na akci „načapat“ mladého muže v maskáčích s holou hlavou, u fotky komentář „…“. Aktualne.cz se asi snaží naznačit, že to tam byl samý nácek. Bohužel, žádného jsem si nevšiml. O účasti jsme se na serveru dozvěděli, že „nebyla malá“. Narušitelé ze strany aktivistů na straně islámu server označil za odvážlivce. Jejich narušování klidné a ohlášené demonstrace je v tomto případě určitě umírněné.

Česká televize uvedla 300 lidí. Dost směšné. Novela zákona navrhovaná Úsvitem je prý založena na „domnělém“ pronikání muslimských extremistů do Česka. Později ČT na stránkách uvedla, že počet účastníků se zvýšil na konečných 600. Dále později dodali, že iDnes.cz tvrdí, že tam byly dva tisíce. Následovaly rozhovory opět s těmi samými lidmi: Dientsbier, člověk, který navrhl ono zvýšení pravomocí ombudsmana, nebo s muslimy, kteří neustále lživě tvrdí, že třeba pařížský útok nemá nic s islámem. Celý anti-IvČRN večer ČT zakončila rozhovorem, na který byl asi omylem pozván kritik islámu. Video zde.

Hate Free na svém facebooku uvedl zprávu, kdy čirou náhodou v tramvaji 22 jedoucí k místu konání demonstrace potkala skinheady, kteří se čirou náhodou chovali nevhodně. Aktivisté projektu, který je financován fašistickým norským státem kradoucím děti, zřejmě čekali na jakýkoliv argument. Tato skupina již dlouhodobě šíří nenávist. Rozpočet pouze na reklamu na facebooku přesáhne 80 000Kč a celkově dosáhne 33milionů za tři roky. Mediální podporu poskytuje Česká televize, takže je projekt podporován i z našich peněz, aby nám ukázal, že patriot je nácek. Stačí projet jejich povedený facebookový profil.

Člověk v tísni zdiskreditoval všechny účastníky demonstrace a nazval je antisemity. Bohužel, v tomto případě demonstraci škodí přítomnost Tomia Okamury, který podle slov v článku, jenž antiislám spojuje s antisemitismem, opustil neúčinné téma Romů a pustil se do islámu. Tady ale nutno dodat, že přes nepříliš promyšlené zápisky má Okamura z 95% pravdu a těch 5% jsou jen detailní nepřesnosti.

Protiproud: Parlamentní listy

Stránka, která je mnohdy považována za kontroverzní proto, že se nebojí jít takzvaně „bez obalu“ na určité téma, správně „odhadla“ počet účastníků na 2-3000. V době psaní článku je server nedostupný, nicméně byl vyhodnocen jako nejvíce objektivní v tomto tématu.

Média lžou jako za starých časů. Proč, když je jasné, že nebezpečí hrozí i potomkům reportérů, není jasné. Možná to jsou politické příkazy odněkud zhora, možná je to nějaké slepé přesvědčení. Každopádně lhát o takových věcech je projev nedemokracie srovnatelný s chováním třeba Rudého práva.

Manifestace nebyl namířená proti muslimům, kdo z nich ale zpochybňuje fakt, že je spojitost mezi teroristy z Nigérie, IS a islámem, je stejně nebezpečný, jako terorista, který pod záštitou této ideologie vraždí lidi a prodává ženy za cenu bot.

 

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://kubasek.blog.idnes.cz