Maltský velvyslanec prohlásil, že Merkelová naplnila „Hitlerův sen o kontrole Evropy“

Maltský velvyslanec prohlásil, že Merkelová naplnila „Hitlerův sen o kontrole Evropy“

Maltský velvyslanec pro Finsko musel rezignovat na svou funkci poté, co řekl, že německá kancléřka Angela Merkelová „naplnila Hitlerův sen“ ovládat Evropu na sociálních sítích.

„Před 75 lety jsme zastavili Hitlera. Kdo teď zastaví Angelu Merkelovou? Ona naplnila Hitlerův sen! Ovládat Evropu,“ napsal ambasador Malty na Facebooku.Tabona svůj příspěvek nijak dál nekomentoval ani nevysvětloval. O tom, co tím vlastně myslel, je tak možné jen spekulovat. Jako jedno z možných vysvětlení se nicméně nabízí to, že narážel na zásadní úlohu Německa v Evropské unii, kde faktický vliv Spolkové republiky po vystoupení Spojeného království ještě nadále vzrostl, respektive vzroste.

Maltský ministr zahraničí Evarist Bartolo už v neděli v rozhovoru pro deník Times of Malta označil Tabonův příspěvek za necitlivý. Německu přislíbil omluvu a dodal, že ministerstvo s okamžitou platností přijalo velvyslancovu rezignaci.

Navzdory podmínkám, v nichž byly vyjádřeny, nejsou pocity velvyslance v Evropě ojedinělé, přičemž komentátoři, jako je britský Peter Hitchens, uvedli, že Evropská unie je „pokračováním“ Německa jinými prostředky “.

Michael Zammit Tabona svůj příspěvek umístil na Facebook v pátek, tedy v den 75. výročí konce druhé světové války, kdy si Evropa připomíná osvobození od okupace nacistickým Německem.

Na příspěvek Tabony, který už zmizel, upozornil maltský zákonodárce David Thake, když v neděli jeho příspěvek sdílel na Twitteru s komentářem, že je třeba Tabonu okamžitě nahradit.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Maltský velvyslanec prohlásil, že Merkelová naplnila „Hitlerův sen o kontrole Evropy“

  • Pokud se Německu nepodaří ovládnout Evropu přes byrokracii, určitě to opět zkusí jinak.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*