Malta zachránila 85 migrantů z potápějícího se plavidla

Malta zachránila 85 migrantů z potápějícího se plavidla

Celkem 85 migrantů bylo zachráněno z potápějící se dřevěné lodi u pobřeží Malty.Středomořský ostrov pouští na své břehy více migrantů v důsledku tlaku z Itálie.

Úřady věří, že skupina pochází ze severní a východní Afriky. Jejich záchrana přišla poté, co se v pátek utopilo nejméně 65 migrantů, když se pašerácká loď převrhla u tuniského pobřeží.

Malta byla v čele nedávného úsilí o distribuci zachráněných migrantů mezi členské státy EU poté, co Itálie odmítla pustit záchranné lodě do svých přístavů.

Proti-migrační vláda v Římě v této otázce zaujímá stále tvrdší linii.

Ministr vnitra Matteo Salvini nedávno podepsal novou směrnici zakazující charitativním plavidlům zachraňovat migranty z Libye.

Dne 13. dubna Malta povolila lodi německé nevládní organizace Alan Kurdi vylodit asi 60 migrantů poté, co ji odmítla Itálie.

Migranti pak byli posláni do Německa, Francie, Portugalska a Lucemburska.

Komisař EU pro migraci Dimitris Avramopoulos v úterý navštívil Maltu, aby ocenil její reakci na neregulérní migraci ve Středomoří.

„Malta nepochybně čelí velkým migračním problémům ve srovnání s počtem obyvatel,“ řekl.

 

(Ilustrační obrázek Foto: DPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Malta zachránila 85 migrantů z potápějícího se plavidla

  • Tak Malta zachrani a posle do Nemecka,Portugalska……..? At si tam tu chasku nechaji,smejdi!

  • Až si byrokrati uvědomí, že jde o invazi, bude pozdě na to nějak jí čelit. Na jedné straně hrozí pokutou za nepůvodní rostlinu v květináči a na druhé straně sem zvou armádu se středověkým myšlením.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*