Malta: Uprchlický tábor v karanténě po propuknutí pandemie COVID-19

Malta: Uprchlický tábor v karanténě po propuknutí pandemie COVID-19

Přibližně 1 000 afrických migrantů, kteří pobývají v táboře na Maltě, bylo po zjištění propuknutí čínského viru COVID-19 v táboře umístěno do karantény.Tábor, který se nachází na jižním konci ostrova v Hal Far, byl obklopen policií a armádou, aby se zajistilo, že lidé v táboře budou dodržovat karanténní opatření, informovala agentura Reuters.

Maltský ministr zdravotnictví Chris Fearne uvedl během tiskového briefingu, že za dva dny bylo v táboře potvrzeno celkem osm případů COVID-19 a hodnocení rizik ukázalo, že se virus mohl rozšířit na několik dalších migrantů.

Fearne také poznamenal, že osm jedinců, u nichž bylo zjištěno, že jsou nakaženi virem, bylo izolováno, zatímco ostatní migranti žijící v táboře budou v karanténě po dobu dvou týdnů.

„To není rasová diskriminace. Karanténní nařízení jsou vydávány každému, kdo má pozitivní test a lidem v jejich okolí, “ uvedl ministr zdravotnictví.

„Karanténa je jedním z nejdůležitějších nástrojů, které musí země zavádět s potírání koronaviru.“

Stejně jako v případě všech ostatních případů COVID-19 na Maltě budou karanténní opatření vymáhána policií. Ti, u kterých se zjistí, že porušují karanténu, mohou být pokutováni až do výše 3 000 EUR.

Podle údajů z John Hopkins University zatím Malta zaznamenala 227 případů viru COVID-19 bez jediného úmrtí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*