Mallence Bart Williamsová o systematickém vykořisťování Afriky Západem (Video Sk titulky)

Mallence Bart Williamsová o systematickém vykořisťování Afriky Západem (Video Sk titulky)

Část přednášky na berlínském TEDx, ve které Malence Bart-Williamsová jednoduchým a srozumitelným způsobem vystihla podstatu toho, jakým způsobem Západ udržuje systém vykořisťování bohaté Afriky.

Malence se narodila v Kolíně nad Rýnem v Německu. Je spisovatelka, filmařka a módní návrhářka Německa a Sierra Leone. Studovala ekonomii a finance v Paříži, Singapuru a Velké Británii. Dnes žije na celém světě, provozuje čistě přírodní kosmetický podnik v Hongkongu a je zakladatelkou a kreativní ředitelkou FOLORUNSHO, kde pracuje s dětmi ulice Sierra Leone.

Vzhledem k jejím sierraleone-německým kořenům, vnímá sebe jako most spojující dva diametrálně odlišné světy. Její pozadí jí umožňuje vidět kreativní řešení společných problémů. V rámci třech let provozu, její kolektiv vzal děti bez domova z ulic a umístil do škol, vyvinul teniskové a oděvní kolekce, vydal knihu a dokument jejich příběhu, a uskutečnil umělecké výstavy v Berlíně, New Yorku, Paříži a Miami. Díky její práci s FOLORUNSHO, spojuje kulturní kontrast, který umožňuje lidem sdílet jejich myšlenky, přijmout opatření a dosáhnout výsledků.

mallence bart

 

 

zdroj: Youtube.com

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Mallence Bart Williamsová o systematickém vykořisťování Afriky Západem (Video Sk titulky)

  • KOLONIZÁTOŘI POSTAVILI NEMOCNICE, ŠKOLY, SILNICE (PROSTĚ CELOU INFRASTRUKTURU), učinili přítrž kanibalismu i krevním mstám, naučili domorodce hygieně, a pracovitosti, přinesli rozvinuté lékařství… atd. Jen díky tomu se rapidně snížila úmrtnost novorozenců a přestaly hladomory. Domorodci však nezměnili své návyky, množí se dále závratným tempem – a výsledek je zřejmý! KATASTROFA! Za to kolonizátoři nemohou. Vše se začalo hroutit, když původní obyvatelstvo dostalo svobodu.

  • Je docela zajimavé, že informace/videa jako tato nejsou vycenzurované, když narušuji manipulační mašinerii, která produkuje biliony. Vypadá, že západní korporace mají nějakého poměrně silného protivníka, který hodlá přeuspořaádat současný svět.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*