Malajsijský poslanec: 9leté dívky jsou „fyzicky i duchovně“ připraveny ke sňatku

Malajsijský poslanec: 9leté dívky jsou „fyzicky i duchovně“ připraveny ke sňatku

Dívky ve věku devíti let jsou „fyzicky i duchovně“ připraveny na manželství, tvrdí malajsijský poslanec s tím, že není nic špatného na tom, že si žena vezme toho, kdo jí znásilní. Toto prohlášení přišlo poté, co se Malajsii nepodařilo kriminalizovat v nedávném zákonu dětské sňatky.

Ony dosahují puberty ve věku od devíti do dvanácti let. A v té době, jejich tělo je již podobné tomu v 15 letech. Takže fyzicky i duševně, manželství není pro takovou dívku překážkou,“ řekl Shabudin Yahaya parlamentu, jak jej citovala agentura Reuters.

Poslanec dále pokračoval: „Není nic špatného na tom, když si oběť vezme muže, který ji znásilnil, protože jí to umožní zabránit „bezútěšné budoucnosti.“

„Možná, že díky sňatku mohou vést zdravější a lepší život. A osoba, která byla znásilněna, nemusí nutně mít neutěšenou budoucnost. Ona bude mít alespoň manžela, a to by mohlo sloužit jako prostředek před rostoucími sociálními problémy,“ uvedl poslanec, kterého citoval malajsijský deník The Star.

Shabudinovy připomínky vyvolaly na internetu pobouření, včetně od jeho kolegy vládního ministra Abdula Rahmana Dahlana, který uvedl, že je po tomto komentáři „v naprostém šoku a velice zklamán.“

Jiní zase obvinili Shabudina z „podpory násilnické kultury.“

Zdá se však, že Shabudin není jediný poslanec, který souhlasí s dětskými sňatky. Návrh zákona představeného opozicí v parlamentu na za změnu sexuálních trestných činů spáchaných na dětech, který měl zahrnovat zákaz sňatků s dětmi, byl v úterý zablokován.

Podle islámského práva, děti ve věku mladší 16 let se mohou oženit, pokud do povolí soudy šaría.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Somtoo.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*