Makedonie vyhlásila výjimečný stav kvůli nárůstu utečenců a je připravena nasadit armádu

Makedonie vyhlásila výjimečný stav kvůli nárůstu utečenců a je připravena nasadit armádu

Makedonie vyhlásila výjimečný stav na jejich jižní a severní hranici kvůli nárůstu migrantů a uprchlíků, oznámilo ministerstvo vnitra. Zástupci země uvedli, že bude k vyřešení krize zapotřebí nasadit armádu.

„Očekáváme, že nasazení armády přinese dva požadované efekty- zvýší bezpečnost našich občanů v obou regionech a umožní komplexnější přístup vůči lidem vyjadřujícím svůj zájem o podání žádosti o azyl,“ uvedl mluvčí ministerstva vnitra Ivo Kotevski.

Kotevski také řekl agentuře Reuters, že „oficiální hraniční přechody doposud nejsou uzavřené,“ ale, že úřady mohou zablokovat nelegální cesty používané migranty a uprchlíky.

Tisíce přistěhovalců ve čtvrtek uvízlo v zemi mezi Makedonií a Řeckem, nedaleko makedonského města Gevgelija. Odtamtud plánovali odjet vlakem na srbskou hranici a poté do Maďarska, kde by se dostali do Šengenského prostoru.

Nová skupina více než tisíce přistěhovalců čeká na hranici Makedonie a Řecka v blízkosti vlakového nádraží Gevgelija 20.srpna 2015. Foto: Ognen Teofilovski / Reuters
Nová skupina více než tisíce přistěhovalců čeká na hranici Makedonie a Řecka v blízkosti vlakového nádraží Gevgelija 20.srpna 2015. Foto: Ognen Teofilovski / Reuters

Do města byla vyslána pořádková policie, aby se pokusila obnovit pořádek uprostřed chaosu. Agentura Reuters poté oznámila, že se zdá, že se tok migrantů do městečka náhle zastavil.

Makedonie se stala hlavní tranzitní zemí migrantů směřujících z Řecka do více prosperujících zemí Evropské unie.

Makedonie ve středu varovala, že jim dochází vlaky pro přepravu tisíců syrských uprchlíků mířících směrem k Evropské unii, a vyzvala sousední země, aby jim pomohly v boji proti této alarmující situaci.

„Makedonská železniční společnost už nemá dostatečnou kapacitu pro převoz těch, kteří chtějí cestovat do západoevropských zemí,“ řekl vedoucí státní železnice Nikola Kostov pro televizní kanál Telma, ve kterém vyzývá sousední země, aby jim poskytly více vlakových souprav.

Problém se může ještě zhoršit možným příchodem tisíců lidí, kteří jsou evakuováni lodí z řeckého ostrova Kos na pevninu. Jen minulý týden přistálo na řeckých březích více než 21.000 lidí.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Makedonie vyhlásila výjimečný stav kvůli nárůstu utečenců a je připravena nasadit armádu

  • Na to bych se moc nespoléhala,když vidím ty připodělaný vládní činitele.Hlavně do ničeho neštourat aby byli v Bruseli spokojení,co tam po našich občanech oni si přeci zvyknou,tak jako si zvykli na ostatní svinstva co tady 25 let prováděli neslavné vlády.

  • Nejde o uprchlíky (tento pojem zavedla „sluníčková cenzura), jde o imigranty a zločinné vetřelce. V případě invaze válečných vetřelců se nevyhlašuje výjimečný stav, nýbrž válečný stav! Včera jsme měli výročí invaze, a nikoho nenapadlo napsat nějaké paralely se současnou invazí. V roce 1968 byl náš národ ještě jednotný, bylo to v době, kdy se vetřelci ještě nevítali se „sluníčkovými“ transparenty a s miliardami v ruce na jejich podporu. Invaze vojsk v roce 1968 (opakuji: v době, kdy se vetřelci ještě nevítali) může mít pro náš národ v porovnání s invazí zločinných imigrantů zcela zanedbatelné důsledky. Trvala sice 20 let, ale islamizovaný otrokářský pravěký svět bude na věky. Destrukce způsobená parazity a islamisty bude největší peklo v historii lidstva, obětí v ČR nebude 402 jako v r. 68, ale 10 000 000! Nacistické Německo by mohlo pukat závistí. I když současní Němci se snaží, dnes se objevila informace, že němečtí politici, chtějí násilně obsazovat prázdné nemovitosti imigranty i proti vůli vlastníků.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*