Mají piráti patent na rozum v tom, kdo může pracovat s dětmi a kdo ne?

Mají piráti patent na rozum v tom, kdo může pracovat s dětmi a kdo ne?

Na takovéto rozhodnutí nemá patent nikdo. Ani já, ani ten, kdo se svévolně prohlašuje za údajného „demokrata“ s patentem na rozum. A členové ČPS jsou podle mého názoru ti poslední, kdo by o takovém to problému měl rozhodovat.

Proč? I když právo jejich politický názor respektuji, tak promenádování se na Prague Pridech, na demonstracích za Antifu, marihuanu, nelegální migranty či za tzv. politickou korektnost a podobná témata skutečně nevidím nic, co bych považoval za nějakou morální hodnotu. Ale o tom teď psát nechci. Chci se zmínit o tom, jak si tito lidé nejspíš představují demokracii.Co mne ale k napsání tohoto článku přimělo? Zpráva, kterou jsem se dozvěděl z odkazu: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/marta-semelova-odvolani-ze-skolnich-rad-vyroky-milada-horakova.A190826_124339_praha-zpravy_rsr

Byli to především pražští radní, kteří se rozhodli, že pražská zastupitelka Marta Semelová byla odvolána ze školských rad čtyř škol, které zřizuje hlavní město. Aby bylo nejprve jasno, nikdy jsem nebyl a nebudu stoupencem komunistů. Nesouhlasím ani s vyjádřením pí Semelové na adresu Milady Horákové, kvůli kterému to údajně všechno bylo. A kdyby snad opět měl přijít nějaký takový politický režim, jako tu byl před rokem 1989, a který by bránil lidem se svobodně vyjadřovat, byl bych první, kdo by se stal politickým disidentem. Ale na druhou stranu jsem demokrat, a tak respektuji právo každého na jeho politický názor.

O to víc mne rozhodilo prohlášení pražského radního za pirátskou stranu Víta Šimrala, který ve svém prohlášení o této záležitosti řekl mimo jiné i toto: „Pro mě člověk, který si toto myslí, bez ohledu na stranickou příslušnost, by se neměl pohybovat v blízkosti pražských dětí,“ Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/marta-semelova-odvolani-ze-skolnich-rad-vyroky-milada-horakova.A190826_124339_praha-zpravy_rsr

Vážený pane radní Šimrale a jeho kolegové, za prvé, víte o tom, že když někdo pracuje ve školských radách, že to není žádná přímá práce s dětmi? A naopak, jestliže nějaký přeuvědomnělý aktivista z podivných neziskovek chodí do škol cpát do dětí tu jeho pochybnou politickou korektnost a jí podobná témata, tak to považuji to za mnohem horší nebezpečí pro svobodu a demokracii než nějaký případ paní Semelové.

A za druhé, pokud toto své rozhodnutí děláte jen z toho důvodu, že se vám nelíbí politický názor jiného člověka, co když příště přijdou na řadu i všichni ti další, z jejichž politickým názorem vy a vaše strana nesouhlasíte? Například příznivci našeho pana prezidenta, odpůrci politické korektnosti, a tak bych mohl pokračovat dál.

A teď si představte, že by někdo přišel s tím a prohlásil by o lidech jiných názorů: „Lidé, kteří si toto myslí, bez ohledu na stranickou příslušnost, by se neměli pohybovat v blízkosti dětí,“ A to jen proto, že dotyčný nesouhlasí s jejich politickým názorem. Víte, jak bych se na takového člověka díval? Hůř než na tu nejspodnější umývačku nádobí v té nejspodnější hospodě! Když někdo neumí respektovat politický názor jiného, tak z demokratických principů pro mne takový člověk větší hodnotu zkrátka nemá! Jen doufám, že jsem tímto článkem neurazil umývačky nádobí. To by mne opravdu hodně mrzelo. A to daleko víc než u toho, kdo si o sobě myslí, že jen on má ten správný patent na rozum.

 

(Foto: piratskelisty.cz)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*