Mainstreamová média utrpěla smrtelnou ránu výhrou Donalda Trumpa

Mainstreamová média utrpěla smrtelnou ránu výhrou Donalda Trumpa

V návaznosti na to, co by mnozí nazvali sporná volební kampaň obou prezidentských kandidátů, Donald Trump porazil Hillary Clintonovou a stal se tím 45. prezident Spojených států.     

Výsledek voleb byl spíše šokující, protože většina lidí rozhodně očekávala vítězství Hillary Clintonové.

Mainstreamová média hrála klíčovou roli při ovlivňování této perspektivy. Zatímco obrovský počet médií hlavního proudu stále tvrdilo, že průzkumy veřejného mínění podporují Clintonovou, někteří z nás, kteří se nenechali předvolebními průzkumy ovlivnit, věděli, že většina Američanů ve skutečnosti stojí za Trumpem.

donald-trump-graf

Graf nahoře vlastně dokazuje, jak velkou podporu si Trump získal v průběhu celého roku. Jsou tam některé státy, jako je New York, Kalifornie, Oregon a Washington, které obecně hlasují pro Demokraty a některé státy, jako Kansas, Montana, Louisiana apod., které vždy volily Republikány.

Proto, podpora 10-11 států, také zvané jako „swing states“ obecně hraje klíčovou roli při rozhodování o novém vůdci země. Tyto státy zahrnují Ohio, Floridu, Iowu, Severní Karolínu, Virginii, Nevadu, Colorado a New Hampshire.

Trumpovo překvapivé vítězství na Floridě, v Pensylvánii, Ohiu, Wisconsinu a Severní Karolíně naklonilo do značné míry váhy v jeho prospěch. Lidé z celého světa jsou dokonce více ohromeni ze zjištění, že závod byl velice těsně v několika „swing states“, které se Clintonové nějak podařilo získat.

Od začátku volebního dne, mainstreamová média nasměrovala své úsilí, aby zaručila vítězství Clintonové. Přesná domněnka by naznačovala, že existovala snaha, přesunout pozornost od výkonu Trumpa, zatímco byla vytvářena iluze vítězství Clintonové.

Když se budoucí Trumpovo prezidentství stalo nepopiratelné, mainstreamová média začala chrlit články o zoufalých příznivcích Clintonové. Mnoho organizací používá taktiku vyděšení, že líčí Trumpovo vítězství jako přírodní katastrofu, která povede Ameriku do bezútěšné a nebezpečné budoucnosti.

Zatímco byl Trump často kritizován za jeho neomalené komentáře, sexistické chování a rasové urážky, pověst Clintonové dostala smrtelnou ránu díky skandálu s uniklými e-maily, informací zveřejněných serverem WikiLeaks, její údajné financování Islámského státu a její činy jako ministryně financí.

Nyní jsme svědky rostoucí síly sociálních a alternativních médií. Zatímco mainstreamová média očerňovala Trumpa a stěží diskutovala o skandálech Clintonové, protože strávila většinu času tím, aby ji vykreslila jako mesiáše, zdá se, že lidé si našli jiné zdroje informací, aby jim pomohly ospravedlnit jejich názor.

Tyto volby skutečně ukázaly, jak maistreamová média mylně informují své publikum, aby překroutila jejich názory. Bohužel, budou v tom i nadále pokračovat, než aby namísto toho analyzovala důvod, proč vlastně Američané volili Trumpa místo Clintonové. V příštích několika měsících uvidíme, že média se budou snažit spekulovat o takzvané „blížící se zkáze“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Mainstreamová média utrpěla smrtelnou ránu výhrou Donalda Trumpa

  • I média u nás se chovají, jako kdyby bylo možné ještě volbu Trumpa zvrátit. V USA se „demokracie“ projevuje tím, že poražení pálí vlajky a zapalují auta. Nebude trvat dlouho a politici i média si zadní část těla Trumpa najdou a budou si lebedit, jaké je tam teplíčko.
    Možná by si měli novináři a redaktoři uvědomit, že lež může být krátkodobě někomu prospěšná, ale v dlouhodobém měřítku škodí. Už se těším na personální změny v ČT, které umožní, aby lidé znovu začali veřejnoprávní televizi věřit. Zatím se musím spoléhat na alternativní zdroje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*