Mainstreamová média šíří falešné zprávy o polském pochodu nezávislosti

Mainstreamová média šíří falešné zprávy o polském pochodu nezávislosti

Maistreamová média šíří ohromné falešné zprávy o polském pochodu nezávislosti. Pořád se objevují články se zavádějícími a falešnými informacemi o polských oslavách Dne nezávislosti.

Podle médií hlavního proudu se pochod nezávislosti Polska skládal z fašistů a bílých nadřazených. Bývalý zaměstnanec Hillary Clintonové se dokonce odvážil označit všechny účastníky za nacisty, zatímco milióny Poláků zemřely kvůli nacistickým zvěrstvům. Co si vůbec myslí?

Novináři maistreamových médií obvykle tvrdí, že je stereotypizace špatná, ale když to mohou použít jako zbraň proti konzervatismu a vlastenectví, tak ji použijí. Takže nikdy neříkejte, že všichni muslimové jsou radikální, ale říkejte, že všichni demonstranti jsou nacisti a fašisté, když jste hovořili během pochodu s jedním nebo se dvěma.

Pochodu se účastnili starší lidé, osoby se zdravotním postižením, rodiny s dětmi, veteráni a samozřejmě i skupina mladých nacionalistických Poláků. Tato poslední skupina má k tomu důvod, podívejte se na historii Polska.Polsko je jedinečná země v Evropské unii. Trpělo léta pod dvěma režimy současně: nacistickém a komunistickém. Poláci se však nikdy nevzdali, bojovali až do poslední kapky krve. Každá polská rodina obětovala alespoň jednoho nebo dva své rodinné příslušníky za svobodu země.

To, že Poláci milují svoji zemi, neznamená, že jsou všichni fašisté, pravičáci nebo populisté. To, co vidíme, je křišťálově čistá forma vlastenectví, což je velmi obyčejný pocit pro národ, který slaví svou svrchovanost. Zvláště poté, co přežil represivní a vražedné režimy Stalina a Hitlera.

Šíření lží a propaganda o Polsku naznačuje jen jednu věc: nevědomost. Pokud by si novináři udělali čas na to, aby se o tomto tématu vzdělali, věděli by, do jaké míry bylo Polsko jeho (bývalými) sousedy utlačováno.

Nezávislost Polska sebrala milióny polských duší, aby navrátily jejich zemi. Tento duch věrnosti a vlastenectví je něco, na co bychom se měli v normálním světě a s čestným tiskem pyšnit.

Polsko udržuje svou jedinečnou identitu mezi ostatními evropskými zeměmi. Poláci si rádi říkají katolíci, milují Boha a svého Syna Spasitele. Přesto se těší velmi demokratické atmosféře a jsou otevřeni evropským hodnotám. Jsou to protiklady fašistů nebo nacistů, jsou to hrdí lidé s dobrými úmysly.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Polský pochod nezávislosti Foto: Eska.pl)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*