Maduro vyzývá k celostátním „proti-imperialistickým“ demonstracím, aby překonaly Amerikou podporovanou

Maduro vyzývá k celostátním „proti-imperialistickým“ demonstracím, aby překonaly Amerikou podporovanou

„bláznivou menšinu“

Prezident Nikolas Maduro vyzval Venezuelany, aby se postavili proti „bláznivé menšině“ podporující americkou loutku Juana Guaidoa tím, že uskuteční „proti-imperialistické“ demonstrace ve stejný den, kdy do ulic plánuje vyrazit opozice.„Nikdo nebude moci narušit mír ve Venezuele,“ sdělil Maduro ve svých prvních připomínkách poté, co se opoziční vůdce Guaido v pondělí vrátil do Venezuely a okamžitě vyzval své příznivce, aby udržovali napětí proti vládě.

Poté, co se nepodařilo podkopat loajalitu venezuelské armády, samozvaný „dočasný prezident“ se zaměřil na jeden z klíčových podpůrných základů Madura ve veřejném sektoru a nyní jedná s odborovými organizacemi za účelem zorganizování masivních demonstrací státními zaměstnanci.

Maruro proto obvinil Guaidoa ze snah destabilizovat zemi a vyzval Venezuelany k masivním „proti-imperialistickým“ demonstracím.

„9. březen je čtyřleté výročí hanebného Obamova usnesení, že Venezuela je hrozbou,“ uvedl Maduro během slavnosti připomínající šesté výročí úmrtí jeho předchůdce Huga Cháveze. „Ten den bude vyhlášen jako den proti imperialismu a v sobotu 9. března vyjdeme do ulic.“

Bývalý americký prezident Barack Obama v roce 2015 oficiálně označil Venezuelu za „mimořádnou hrozbu pro národní bezpečnost“ Spojených států, přičemž Trumpova vláda učinila další konkrétní kroky ke změně režimu v latinskoamerické zemi.

Foto: Twitter/ Nicolás Maduro
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*