Maduro instruuje armádu, aby se připravila na odražení amerického útoku na Venezuelu

Maduro instruuje armádu, aby se připravila na odražení amerického útoku na Venezuelu

Venezuelský prezident Nicolas Maduro obvinil USA z toho, že stojí za pokusem o převrat, který selhal, a vyzval armádu své země, aby byla připravena bránit se proti vojenskému zásahu Američanů.Venezuelské jednotky by měly „být připraveny bránit zemi se zbraněmi v ruce, pokud se jednoho dne severoamerické impérium odváží dotknout se této země, této posvátné země,“ řekl Maduro když hovořil k tisícům mladých kadetů ve výcvikovém pásmu ve státě Cojedes.

„Nejsme slabou nebo bezmocnou zemí. Jsme země s mocnou Bolívarskou národní ozbrojenou silou, která by měla být jednotnější a loajálnější než kdy jindy.“

Nyní ale USA „vedou netradiční válku“ proti Venezuele, protože „chtějí vládnout celé Americe“, řekl prezident.

 

Washington se pokouší realizovat „spiknutí se spoustou peněz, aby zničil a rozdělil naše ozbrojené síly zevnitř, s pomocí skupiny zrádců,“ dodal s odkazem na neúspěšný pokus o převrat. „Ukradli kulomety a pušky, aby je namířili na vlastní armádu a lidi.“

V polovině minulého týdne došlo v hlavním městě Caracasu ke střetům, když se samozvaný prezident Juan Guaido  se svými podporovateli pokoušeli převzít kontrolu nad zemí za pomoci některých vojenských členů.

Pokus o převrat během několika hodin selhal, protože ozbrojené síly převážně podpořily zvoleného prezidenta Madura a veřejnost se nezdála ochotna podpořit opoziční náladu.

 

(Foto: Twitter/Maduro)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*