Maďarský úředník: Black Lives Matter je extrémně levicové, protikřesťanské hnutí

Maďarský úředník: Black Lives Matter je extrémně levicové, protikřesťanské hnutí

Black Lives Matter je extrémně levicové, protikřesťanské hnutí, řekl státní tajemník pro pomoc pronásledovaným křesťanům Tristan Azbej v ranním zpravodajském pořadu národního televizního kanálu M1.

„Velmi znepokojivé jevy se objevily také v západním světě a my víme, že dříve především intelektuální opozice vůči křesťanství vykazuje stále násilnější povahu,“ uvedl Azbej. Poukázal na to, že minulý týden aktivisté Black Lives Matter zapálili ve Spojených státech pět kostelů během pouhých dvou dnů.Jeden z nich, kostel San Gabriel v Los Angeles, byl požárem úplně zdecimován. Zatímco úředníci zatím nemají odhad škody, Adrian M. Alarcon, mluvčí arcidiecéze údolí San Gabriel řekl místnímu zpravodajskému portálu, že mají v úmyslu 215 let starý kostel přestavět.

Místní policie uvedla, že mají ve vazbě muže, který byl o den později zatčen v samostatném pokusu o žhářství, a on je jejich hlavním podezřelým.

Azbej řekl, že záběry vypálených a vyhořelých kostelů na Západě jsou „velmi znepokojivé“ a připomínají mu škodu způsobenou v severním Iráku Islámským státem, který zažil na vlastní kůži. Řekl, že nikdy neočekával, že k něčemu podobnému bude docházet v západním světě.

Rétorika proti křesťanům také roste v USA. Aktivista Black Lives Matter Shaun King naléhal na lidi, aby „svrhli“ sochy zobrazující Ježíše jako bílého muže a prohlásili, že jsou „nástrojem bílé nadvlády“.

Azbej je také zodpovědný za program Maďarsko Pomáhá, který v posledních několika letech pomáhá pronásledovaným křesťanským komunitám na Středním východě, v Africe a jihovýchodní Asii obnovit jejich životy přestavbou kostelů, škol a nemocnic.

Nedávno program také daroval Řecku 30 000 EUR na pomoc při obnově kostelů, které byly znesvěceny migranty.

Křesťané jsou nejvíce pronásledovanou náboženskou skupinou na světě. Zpráva ministerstva zahraničí USA uvádí, že 245 milionů křesťanů žije na celém světě v perzekuci a 11 je každý den zabito kvůli svému náboženství.

V roce 2019 dosáhly počty útoků na křesťany a křesťanské bohoslužby v Evropě rekordně vysokých hodnot.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*