Maďarský premiér: Uprchlíci jsou „německý problém“ a kritizuje EU pro neschopnost kontrolovat situaci

Maďarský premiér: Uprchlíci jsou „německý problém“ a kritizuje EU pro neschopnost kontrolovat situaci

Maďarský premiér Viktor Orbán uvedl, že od poloviny září, by Budapešť měla mít zaveden balíček předpisů, k vypořádání se s rostoucím počtem migrantů. Orbán uvedl, že Maďaři jsou „plni strachu“, protože Evropa není schopna „kontrolovat situaci.“

„My Maďaři jsme plni strachu, lidé v Evropě jsou plni strachu, protože vidí, že evropští představitelé, mezi nimi i premiéři, nejsou schopni kontrolovat situaci,“ uvedl Orbán na čtvrtečním setkání s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem v Bruselu.

Maďarský premiér Viktor Orbán a předseda Evopského parlamentu Martin Schulz Foto: AP
Maďarský premiér Viktor Orbán a předseda Evopského parlamentu Martin Schulz Foto: AP

Premiér dodal: „Přišel jsem sem, abych informoval prezidenta, že Maďarsko dělá všechno možné, aby udrželo pořádek. Nyní v maďarském parlamentu vytváříme nový balíček předpisů, připravili jsme ochrannou bariéru, a to vše dohromady poskytne novou pozici v Maďarsku a v Evropě od 15. září. Nyní máme jen týden času na přípravu.“

Ve čtvrtek, maďarská policie pustila na hlavní budapešťské nádraží stovky migrantů, ale úřady pak zrušily všechny vlaky do západní Evropy, což způsobilo chaos.

Stovky lidí, mnoho z nich prchajících z konfliktní zóny na Blízkém východě se svými dětmi, vzaly čekající vlak útokem, snažíc se protlačit děti otevřenými okny s nadějí, že by jim bylo umožněno pokračovat v cestě na západ do Rakouska, Německa a další zemí. Ale znamení v maďarštině uvedlo, že na Západ nepojedou žádné vlaky, uvedla agentura Reuters.

Maďarsko v současné době buduje 3,5 m vysoký plot na jejich jižní hranici se Srbskem, který má odradit migranty. Zatím bylo v tomto roce zadrženo 140.000 lidí, kteří se snažili proniknout do země.

Po jednání s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem, Orbán poznamenal, že současná uprchlická krize není problém EU, ale spíše „problémem Německa“.

Podle Orbána, žáden z migrantů nechce zůstat v Maďarsku.

„Všichni chtějí do Německa,“ prohlásil maďarský premiér.

Maďarská policie zastavila první vlak směřující k městečku Sopron ležící nedaleko hranic s Rakouskem a nařídila migrantům, aby vystoupili ve městě Bicske, kde má Maďarsko záchytné středisko pro migranty, uvedla Reuters. Všichni ostatní cestující museli vystoupit a nastoupili ve čtvrtek na náhradní vlak.

U vlaku se seřadilo asi 50 členů pořádkové policie. Policisté vyprázdnila jeden vagón, zatímco pět dalších vagónů plných migrantů zůstaly stát na nádraží.

Policie zadržela migranty ležící na železniční trati na protest kvůli odeslání do uprchlického tábora. Desítky přistěhovalců uprchlo, podle agentury Reuters.

Ve středu, maďarský premiér odsoudil neúspěšnou imigrační politiku EU. V komentáři pro německý deník Frankfurt Allgemeine Zeitung Orbán hájil rozhodnutí postavit plot podél jižní hranice se Srbskem, řka:

„Neděláme to pro zábavu, ale proto, že je to nutné.“

Premiér také uvedl, že jeho země je „zaplavena“ uprchlíky, z nichž většina, podle předsedy vlády, nejsou křesťané.

„Evropa a evropská kultura má křesťanské kořeny. Není to alarmující, že křesťanská kultura v Evropě je nyní sotva v pozici, aby podpořila evropské křesťanské hodnoty?“

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Maďarský premiér: Uprchlíci jsou „německý problém“ a kritizuje EU pro neschopnost kontrolovat situaci

 • Tihle imigranti nejsou kvůli válce. Praví váleční imigranti by byli vděční i za to Maďarsko, byli by rádi, že je tam nerozstříli na kusy aspoň a to by jim stačilo. Tohle jsou vychcánci kteří se nechali naverbovat nějakou migrační neziskovou organizací ve vidině pohodlného života. Žádné sraní s takovými lidmi, paraziti si dovolí vše co jim člověk dovolí a nic jim není svaté.
  Kdyby mě rozstříleli město, tak mi stačí jít klidně na slovensko, necpu se do Anglie.

 • Bohužel je situace ještě horší- z Ukrajiny po obnovení konfliktu nebudou utíka nebudou utíkat Ukrajinci, ale benderovci.

 • · Edit

  Propaganda na podporu válečné invaze a islamizace Evropy pod maskou uprchlické vlny je tak mocná, že jsem se již několikrát přistihl, jak místo slova „parazit“ či „vetřelec“ říkám „uprchlík“. Skutečných uprchlíků je mezi vetřelci jako šafránu, ale ani tím si nemůžeme být jisti, neboť skutečný uprchlík by byl vděčný i za chleba s máslem. Tak či onak Německo čeká velký projev „vděčnosti“ v podobě islamizace, zotročení, zničení památek, kultury, pálení knih atd. atd. atd. Naše vláda je součást páté kolony, je třeba defenestrace, Maďaři a Slováci jsou na tom podstatně lépe.

 • · Edit

  Premier Orban má pravdu utečenci majú za ciel Nemecko a preto je to problém Nemecka
  ktorý nemôže riešiť Maďarsko,Slovensko,Česko a ani iné krajiny,a nevyrieša to ani vysoké ploty na hranici,ani dočasné záchytne tábory.USA rozpútalo vojnu v arabských krajinách a dôsledok vidíme je to hromadný presun tisíce emigrantov.Prečo je vedenie EU a slávna Merkelova tak zabelé a neoznačí priameho viníka.USA ,ať sa USA postará aby čím skôr prestalo podporovať rebelov ,neplatilo ich a nezásobovalo zbraňami a za krátko by nemali municiu Čo se teraz robí na Ukrajine je zasa len zásluha USA a EU,príprava na vojnu s Ruskom je viditelná a nedá sa zamaskovať tým že sem budú organizovane posielať tisíce emigrantov,toto by malo prebudiť občanov EU aby začali konať a nie sa len prizerali nie sme hlúpe ovce,ale vzdelaní občania tak prečo sa necháme oblbovať neschopnými politiky,tu ide o našu budúcnosť,a budúcnosť našeho pokolenia,Ak sa premier Fico preriekol že sa očakáva vlna utečencov z Ukrajiny tak nepriamo naznačil kam fašistická vláda v Kyjeve za pomoci USA a EU smeruje k likvidaci Doněcka a Luhanska .Zrátajte si koľko to bude stáť financii aby sme pre také množstvo utečencov zabezpečili ubytovanie stravu a ďalšie nevyhnutné podmienky na život a pritom len mizivemu % môžeme dať prácu,pretože ak sa pravdivo uviedla výška nezamestnanosti mladých občanov EU do veku 30 rokov tak by občania EU rázom pochopili v akej je EU sračke.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*