Maďarský premiér: „Poslední nadějí“ Evropy v souvislosti s masovou migrací je křesťanství

Maďarský premiér: „Poslední nadějí“ Evropy v souvislosti s masovou migrací je křesťanství

Politici EU ohrožují Evropu tím, že obhajují migraci, přičemž křesťanství je jediným prostředkem, jak zabránit příchodu muslimské většiny na kontinent, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán.

„Naše nejhorší noční můry se mohou stát pravdou,“ varoval Orbán s odkazem na příliv přistěhovalců ze severní Afriky a Středního východu od roku 2015. „Západ se hroutí, jelikož nevidí, že je Evropa obsazována.“

Orbán řekl před obrovským zástupem podporovatelů strany Fidesz, kteří se shromáždili před Královským hradem v Budapešti, že“ „Křesťanství je poslední nadějí Evropy“. Jakkoli to může znít absurdně, nebezpečí, kterému čelíme, pochází ze Západu, od politiků v Bruselu, Berlína a Paříže, „kteří obhajují migraci a otevřeli cestu k úpadku křesťanské kultury a pokroku islámu,“ dodal premiér.

„Počet migrantů poroste zrychlujícím se tempem v zemích na západě od nás. Například míra domorodých Němců se ve velkých městech snížila. Migranti si vybírají velká města, která odsadí nejdříve: Například v Bavorsku se vynakládá více peněz na migraci a integraci (migrantů) než na ekonomiku, životní prostředí a zdraví,“ uvedl.

EU se objeví pod „hrozivým tlakem“, pokud nebude zabráněno migrantům z muslimských zemí v Africe přijít na kontinent, uvedl Orbán. „Pokud se věci nezmění, v Evropě bude muslimská většina,“ dodal.

Setkání bylo věnováno zahájení kampaně vládnoucí strany pro volby konané 8. dubna, ve kterých je strana Fidesz považována za nejsilnějšího favorita. Orbánova popularita v Maďarsku je posílena ekonomickým úspěchem a jeho pevným postojem proti migrantům. Země odmítla přijmout uprchlíky podle systému kvót a postavila na své hranici dvojitý plot, aby zabránila nelegálním přechodům.Západoevropské národy chtějí, aby Budapešť zavedla stejnou „politiku, která vytvořila migrační země. Oni chtějí, abychom přijali přistěhovalce a měli smíšené obyvatelstvo,“ řekl premiér davu a slíbil, že bude v tomto ohledu proti EU bojovat.

Orbán řekl, že Budapešť nasadí „ještě silnější právní nástroje“ a připomněl takzvaný zákon „Stop Soros“, jehož cílem je omezit migraci a poskytnout státu větší kontrolu nad nevládními organizacemi financovanými v zahraničí, které pomáhají uprchlíkům.

V Maďarsku rozený americký filantrop a obhájce multikulturalismu George Soros a Orbán již spolu bojují mnoho let. Orbán obvinil Sorose, že pracuje na podkopání evropských hodnot, demografie a identity tím, že zaplavuje kontinent milióny muslimských žadatelů o azyl. Orbán také uvedl, že americký spekulant plánuje zasahovat do dubnových maďarských voleb šířením propagandy prostřednictvím své sítě nevládních organizací.

„Soros působí nepřátelsky nejen proti nám, ale také proti Anglii, prezidentu Trumpovi a Izraeli. Všude, kde chce, aby byla akceptována migrace. To ale nebude fungovat. Nejsme sami a budeme bojovat společně… a uspějeme,“ prohlásil Orbán.

Maďarský premiér ocenil partnery visegrádské skupiny – Českou republiku, Polsko a Slovensko – za sdílení postojů proti přistěhovalcům a dodal, že „Chorvatsko bude další, Rakousko také zamířilo vlasteneckým směrem a v Bavorsku CSU vytvořilo odpor. Nemyslíme si, že je to beznadějný boj – naopak, vyhráváme,“ uzavřel Orbán.

(RT/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*