Maďarský premiér: Ne EU, ale my rozhodneme, kdo bude puštěn do naší země

Maďarský premiér: Ne EU, ale my rozhodneme, kdo bude puštěn do naší země

Viktor Orbán, maďarský předseda vlády, řekl německému deníku, že Evropská unie by měla pomáhat uprchlíkům, ale „člověk nemůže pomoci světu a zároveň zničit svůj vlastní národ.“          

V rozhovoru publikovaném v konzervativním deníku Welt am Sonntag, Orbán řekl, že souhlasí s papežem Františkem, že Evropská unie by měla pomáhat uprchlíkům „z křesťanské bratrské lásky“. Ale otázka je, jakým způsobem by to měla dělat, dodal. Syřané, kteří byli doma vystaveni smrtelným hrozbám, mají právo vstoupit do první bezpečné země, ale „my jsme je nechali projít do Evropy tím, že jsme zrušili všechny související zákony,“ řekl Orbán.

„Maďarsko podniká citlivější přístup k migraci, než Německo, protože leží v nebezpečné zóně. Z tohoto důvodu, pokud do země proudí masy lidí, poplašné zvonky zvoní,“ uvedl.„Nedovolíme, aby nám Brusel diktoval, komu bychom měli poskytnout bezpečné útočiště,“ uvedl. Jedině Maďarsko se může rozhodnout, komu dovolí zůstat na svém území. Pokud bude tato základní zásada respektována, „jsme připraveni účastnit se uprchlického systému,“ uvedl.

Orbán nazval schengenský prostor největším úspěchem EU, „zejména pro nás, Maďary, kteří přišli z diktátorského režimu, a proto vysoce oceňují svobodu. Nicméně, pokud selžeme v obraně našich vnějších (schengenských) hranic, musí být vnitřní hranice uzavřené.“

Orbán uvedl, že „politici a byrokraté v Bruselu se chovají, jako by reprezentovali centrum říše.“ Maďarská vláda by zase chtěla, aby Evropská unie měla parlament s omezenými pravomocemi, „silnou radu“ předsedů vlád a „Komisi, která by byla strážcem smluv, spíše než samostatným politickým hráčem.“

 

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán  Foto: AP)
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Maďarský premiér: Ne EU, ale my rozhodneme, kdo bude puštěn do naší země

  • Drahoš je prodloužená ruka Merklové k otvírání dveří etniku, které není slučitelné s naším etnikem. Proč se stále v EU propaguje a nařizuje přijímání velkého množsví muslimských migrantů, když je zcela jasné jaké trable s nimi nastanou. Rozum to nebere, ale počátek všeho je ve snaze v nastolení NWO a taktikou je rozbíjení jednotlivých států, zdebilnění populoace mísením etnik a také debilizace naší mládeže sorosovskými metodami hlavně jeho penězi i a jeho snahou je vytvoření armády příznivců NWO v mladé generaci., která vůbec nemá tušení o co jde hlavně, že je obklopena nejmodernější technikou. Proč Saudská Arábie tyto migranty nepřijímá a raději dává peníze na stavění mešit v Evropě. Člověk, kterému záleží na zachování suverenity naší země a chce zachovat pro své děti a vnuky ve státě bezpečnost nemůže nikdy volit Drahoše.
    ..

  • Ten zakon se v EU komisi pripravuje a Drahos ho bude jako loutka u nas prosazovat, stane-li se prezidentem.
    Co tedy delat? Uzakonit Referendum a vyzvat obcany k hlasovani o vystoupeni z EU a NATO, coz by pri souhlasu obcanu znamenalo ziskani sve suverenity zpet a moznosti rozhodovat o svem osudu sami a ne cizaci v USA a EU!!! Drahos je proti Referendu, upira nam tim moznost rozhodovani o nasem osudu a je proto zlem, ktere nesmime zvolit!!

  • Pokud si zvolíme protektorátního prezidenta, čeká nás ztráta svobody a suverenity. EU jde cestou sebedestrukce a my nesmíme být v „hlavním proudu“. Nechme si otevřená zadní vrátka na východ, nechme si svou měnu, ať nás rozpad EU tolik nebolí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*