Maďarský premiér: Nahrazení poslanců Evropského parlamentu zlepší demokracii

Maďarský premiér: Nahrazení poslanců Evropského parlamentu zlepší demokracii

V rozhovoru s veřejnoprávním rozhlasem Kossuth, maďarský předseda vlády uvedl, že nahrazení poslanců Evropského parlamentu povede k větší demokracii.  

V projevu před parlamentem, Viktor Orbán uvedl:„Vidím na nich známky únavy před koncem období, ale po volbách do Evropského parlamentu zde budou noví poslanci a věřím, že se kvalita demokracie zlepší.“

Podle předsedy vlády je v Evropském parlamentu zapotřebí „nová krev“, pro kterou jsou plánovány volby v květnu roku 2019.

Pokud jde o útoky na maďarskou demokracii, Viktor Orbán dodal, že „žádná demokracie není dokonalá, včetně té v Maďarsku, ale demokracie v Bruselu je ještě daleko více od dokonalé.“

 

(Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Maďarský premiér: Nahrazení poslanců Evropského parlamentu zlepší demokracii

  • Aby bylo lépe, musel by slovo „nahradit“ vyměnit za jiné. Evropa by se měla zbavit vlastní byrokracie a vrátit se k původní EHS. Je třeba europarlament i evropskou komisi úplně zrušit. Deklarované pokusy o snížení byrokracie povedou k opaku. Vždy tomu tak bylo, když chtěla byrokracie snížit sama sebe. Vznikly na snižování nové orgány a nové byrokratické procesy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*