Maďarský premiér: Chraňte křesťany na Středním východě, nebo se likvidace křesťanů přesune do Evropy

Maďarský premiér: Chraňte křesťany na Středním východě, nebo se likvidace křesťanů přesune do Evropy

Maďarský předseda vlády vyzval představitele EU k ochraně křesťanství v Africe a na Středním východě, nebo riskují jejich zničení v Evropě.             

Maďarský vůdce Viktor Orbán uvedl, že jeho země převzala vedoucí úlohu při poskytování pomoci křesťanským menšinám a zejména v podpoře programů, které jim pomohou bezpečně se vrátit do vlasti.

„My, Maďaři, chceme, aby syrští, iráčtí a nigerijští křesťané byli schopni vrátit se domů do země, kde jejich předkové žijí po stovky let, to je to, čemu říkáme maďarská solidarita. Maďarsko pomáhá,“ řekl premiér v rámci mezinárodní konzultace o křesťanské persekuční konferenci s názvem „Hledání odpovědí na dlouhodobě ignorovanou krizi“.

„Skupina intelektuálních a politických vůdců Evropy chce vytvořit smíšenou společnost, která by během několika generací zcela změnila kulturní a etnickou identitu kontinentu a křesťanskou společnost,“ pokračoval.

„Maďarsko však dělá opak toho, co v současné době dělá Evropa. Děláme to, co musíme, podle místních křesťanských vůdců a to, co je v současnosti nejdůležitější pro společenství: poskytovat pomoc, aby se lidé mohli vrátit do svých domovů.“Předseda vlády Orbán se rovněž zmínil o „pronásledování křesťanů v Evropě, což je pronásledování duchovní povahy, operace používající jemné a šikovné metody, nepochybně nespravedlivé, diskriminační a někdy bolestné,“ ale dodal, že z jeho pohledu „to nemůže být v žádném případě srovnáváno s brutálním a fyzickým pronásledováním, kterému čelí křesťané v Africe a na Středním východě“.

Varoval však, že „největším nebezpečím, které nás dnes ohrožuje, je lhostejné ticho evropských elit, které se zřeknou svých křesťanských kořenů, a to navzdory skutečnosti, že osud křesťanů Středního východu by měl probudit Evropu do skutečnosti, že bez ohledu na to, jak neuvěřitelně to může znít, to, co se děje tam, se může stát i nám.“

„Je to pravda, že křesťanství je dnes nejvíce pronásledované náboženství dnešního světa, vzhledem k tomu, že 215 miliónů křesťanů v 108 zemích v současné době trpí různými formami pronásledování. Čtyři z pěti lidí jsou utlačováni kvůli jejich křesťanské víře a v roce 2015 v Iráku byl každých pět minut zavražděn jeden křesťan kvůli jeho náboženskému přesvědčení,“ zdůraznil.

„Pro nás je Evropa křesťanským kontinentem a chtěli bychom to zachovat, a ačkoli nebudeme schopni zachovat vše, alespoň bychom chtěli zachránit ten malý kus toho, co dobrý Bůh svěřil Maďarům.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*