Maďarský ministr zahraničí označil agenturu Frontex za „cestovní kancelář“ pro migranty

Maďarský ministr zahraničí označil agenturu Frontex za „cestovní kancelář“ pro migranty

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó označil hraniční agenturu Evropské unie Frontex za „cestovní kancelář“ a uvedl, že členské státy by měly chránit vnější hranice.

Maďarský ministr označil Evropskou unii (EU) za „bezúčelnou“ na téma migrace a uvedl v komentáři, který zveřejnil německý deník Die Welt: „Frontex je cestovní kancelář. Tyto země, které mají vnější hranici EU, by je měly spíše chránit.“Pokud jde o migraci, Szijjártó uvedl, že Maďarsko „uplatňuje politiku zdravého rozumu, i když jsme za to kritizováni. Stále existuje nespravedlivá kritika Maďarska a zkreslená interpretace domácího vývoje. Bereme však na vědomí, že souhlas Evropy roste ve prospěch našeho postavení v otázce uprchlíků.“

Začátkem tohoto týdne se Maďarsko potýkalo s probíhajícím procesem podle článku 7, podle kterého mohla být země zbavena hlasovacích práv a sankcionována kvůli různým obviněním včetně nedostatku svobody tisku, korupce a otázek právního státu.

„Je to skutečnost, že současný právní stát je charakterizován dvojím metrem. Budapešť je kritizována za údajné porušování Ústavy, zatímco Finsko například nemá ani ústavní soud,“uvedl Szijjártó.

Ministr dále dodal: „Zažili jsme v Maďarsku, že kdykoli levičáci nebo liberálové nevyhrají, výsledek je hanoben jako nedemokratický. Naším kritikům samozřejmě nezáleží na tom, že vyhráváme volby po volbách. Dvoutřetinová většina nám nespadla do klína v loterii!“

Szijjártó není sám, který se vyjadřuje negativně o agentuře Frontex. Vůdkyně Národního shromáždění Marine Le Penová se k agentuře také vyjádřila kriticky a v květnu uvedla, že „EU je toxickým urychlovačem masivního přistěhovalectví a agentura Frontex je agentura pro přijímání, podporu a distribuci“.

Bývalý vůdce Svobodné strany Rakouska Heinz-Christian Strache, který odstoupil kvůli skandálu na začátku tohoto roku, zašel ještě dále a nazval agenturu Frontex „organizací pro obchodování s lidmi“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*