Maďarský ministr zahraničí: Migrace není žádným lidským právem

Maďarský ministr zahraničí: Migrace není žádným lidským právem

Maďarská vláda je přesvědčena, že „migrace je špatný a nebezpečný trend“ a nikdy nebude souhlasit s těmi, kteří „ji povzbuzují a organizují“, řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto v obhajobě maďarské zprávy o migraci ve Výboru OSN pro lidská práva.

Maďarsko je zapojeno do nejzávažnějšího mezinárodního sporu o migraci, řekl Szijjarto v odpovědi na otázky týkající se zprávy. Někteří lidé jsou více znepokojeni nelegálním narušováním hranic, než bezpečností občanů v tranzitních a cílových zemích, trval na svém ministr.

„Podstatou sporu je, zda uznáme migraci jako lidské právo, či nikoli. My to odmítáme a domníváme se, že migrace není základním lidským právem, nikdo nemá právo se ráno vzbudit a vybrat si místo na mapě, kam by se chtěl přestěhovat, a pak se připravit a vydat se tam,“ uvedl.

„To není základní právo a je to proti všem mezinárodním předpisům,“ uvedl.Szijjarto argumentoval, že základním lidským právem je mít bezpečný život a že „všem musí být poskytnuto toto právo v jejich vlastní zemi a pokud to není možné, mělo by být toto právo zajištěno v bezpečné zemi nejblíže domovině.“

„Pomoc by měla být poskytnuta tam, kde existuje problém, než dovážet ho do země, která dosud nebyla tohoto problému zbavena.“

Pokud jde o nevládní organizace v Maďarsku, Szijjarto uvedl, že Maďarsko má více než 61 000 takových organizací a trval na tom, že je „legitimní očekávat,“ že tyto „subjekty zaměřené na ovlivňování veřejného mínění“ by měly transparentně zpřístupňovat své financování a „objasnit, koho zastupují“.

Szijjarto, který se dotkl Středoevropské univerzity v Budapešti, uvedl, že maďarské zákony „platí pro každou univerzitu stejně“ a neexistují „žádné zvláštní podmínky“ pro jednu nebo druhou.

„V Maďarsku existuje 20 zahraničních univerzit, ale pouze jedna si stěžuje, a to ta, která má neoprávněné výhody,“ uvedl ministr. Na obranu maďarského vysokoškolského zákona uvedl, že podle toho ustanovení „univerzita může vydávat tituly pouze v zemích, ve kterých nabízí kurzy.“

 

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Maďarský ministr zahraničí: Migrace není žádným lidským právem

  • Když jsme poníženě vstupovali do EU, vyjednali si Němci dlouhou výjimku na podřadné pracovníky z ČR. Nesměli jsme tam pracovat, aby se chránili před těmi proradnými Čechy. Nyní by nám chtěli nutit své „hosty“? Německo je zvrhlé a ztracené. Pokud budeme stále v EU hrát roli podřadného poslušného pejska, nebude to lepší ani u nás.
    K tomu jak „doháníme“ EU se hodí příklad z matematiky: Z bodu A do bodu B vyjede Mercedes průměrnou rychlostí 100 Km/hod. Za ním vyjede o hodinu později Škodovka průměrnou rychlostí 60 Km/hod. Kdy Škodovka dohoní Mercedes?. Podle našich politiků už ho dohání.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*