Maďarský ministr zahraničí: Migrace je velmi vážné nebezpečí, které musíme zastavit

Maďarský ministr zahraničí: Migrace je velmi vážné nebezpečí, které musíme zastavit

Evropa čelí vážným problémům, jako je migrace, stejně jako potřebě hospodářského rozvoje a dalšího rozšíření, řekl ministr zahraničí Peter Szijjarto na summitu hlavních představitelů Středoevropské iniciativy (CEI) v Minsku. Selský rozum namísto emocí by měl být návodem k nalezení řešení, uvedl.

„V Evropě probíhají vážné debaty o budoucnosti kontinentu, což je přirozené, protože mnoho suverénních zemí musí vyřešit důležité otázky. Problém je v tom, že tyto debaty se velmi rychle staly emocionální.“

Ministr řekl MTI po telefonu po svém vystoupení, že Střední Evropa musí reprezentovat zdravý rozum a zajistit, aby diskuze zůstaly na tomto základě, protože to je jediný způsob, jak zajistit bezpečnost pro kontinent ve výše uvedených třech oblastech, dodal.

Na setkání byl schválen další akční plán CEI, který se zaměřuje na migraci, ekonomiku a rozšíření EU. „Střední Evropa musí být v těchto rozpravách tvrdá a musí hlasitě a jasně vyjadřovat svůj střízlivý názor,“ řekl Szijjarto. „Západní část kontinentu se chová emocionálně a snaží se organizovat migraci,“ řekl. „Migrace je však velmi vážné nebezpečí, které musí být zastaveno, spíše než organizováno,“ řekl Szijjarto.„Když vidíme vývoj v Africe a na Středním východě, zdá se, že rezervy migrace jsou nevyčerpatelné. Maďarsko a region už prokázaly, že se dá nelegální migrace zastavit,“ řekl Szijjarto.

Stejná politika selského rozumu by se měla týkat i ekonomiky, řekl Szijjarto. Pouze země s nízkými daněmi mohou odolat konkurenci, uvedl.

„Nemůžeme nechat někoho ze západní části kontinentu, aby nás nutil zvýšit daně pod vlajkou daňové harmonizace. Středoevropské státy si mohou dovolit snížit své daně díky tvrdé práci svých občanů a fiskální disciplíně svých vlád. Musíme trvat na zdanění zbývající národní kompetence,“ uvedl ministr.

Pokud jde o rozšíření EU, Szijjarto řekl, že urychlení procesu vstupu zemí západního Balkánu je v zájmu Maďarska, jinak, „napětí v regionu se stane vážným bezpečnostním rizikem pro střední Evropu,“ uvedl.

 

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu Peter Szijjarto Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Maďarský ministr zahraničí: Migrace je velmi vážné nebezpečí, které musíme zastavit

  • Škoda, že takového ministra zahraničí nemáme u nás. Bohužel máme herce a ne silného chlapa, kterému to myslí a hlavně by měl mít na mysli, aby se naši občané nemuseli bát těch zvěrstev, která probíhají už tam, , kde migranti páchají svá zla.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*