Maďarský europoslanec: Víza pro migranty představují bezpečnostní riziko pro 500 miliónů evropských občanů

Maďarský europoslanec: Víza pro migranty představují bezpečnostní riziko pro 500 miliónů evropských občanů

Europoslanec strany Fidesz Tamas Deutsch uvedl, že pro-migrační většina v Evropském parlamentu je vyšinutá ohledně otázky víz pro migranty.   

V rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlasové vysílání, politik vládnoucí strany připomněl, že Evropský parlament již projednal návrh na zavedení takzvaných migračních víz, ale v konečném hlasování se mu nepodařilo získat většinu.Europoslanec uvedl, že v tom okamžiku měl být tento návrh smeten ze stolu. Ale podkopávajíc „základních pravidla demokracie“ pod tlakem sociálních, komunistických, zelených a liberálních poslanců se návrh vrátil do příslušného výboru Evropského parlamentu a byl přijat k nové plenární rozpravě.

Zavedení migračního víza by znamenalo, že každý, kdo chce vstoupit do Evropské unie, by se mohl obrátit na mise EU ve své zemi a získat povolení ke vstupu bez přezkumu své žádosti o azyl, nebo bez podstoupení nějaké bezpečnostní kontroly. V takovém případě by migranti vstoupili na území EU a podali žádost o azyl na evropské půdě.

„To znamená, že EU by pustila milióny, nebo dokonce desítky miliónů s úmyslem vstoupit nelegálně, než aby chránila vnější hranice tohoto bloku,“ uvedl Deutsch. „To představuje bezpečnostní riziko pro 500 miliónů evropských občanů,“ uvedl a dodal, že by měl každý potíže nalézt slova pro tuto „kontrole se vymykající myšlenku“, kterou prosazují pro-migrační zástupci Evropského parlamentu.

S odvoláním na myšlenku dávat migrantům bankovní karty, Deutsch uvedl, že je „neuvěřitelné“, že Brusel chtěl tuto myšlenku projednávat.

„Evropská komise cpe otázky právního státu do hrdel středoevropských zemí a zároveň ignoruje jasná pravidla upravující vlastní operace,“ uvedl.

 

(Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*