Maďarsko zvyšuje vojenskou přítomnost v krizových oblastech

Maďarsko zvyšuje vojenskou přítomnost v krizových oblastech

Maďarsko zvýší svou vojenskou přítomnost v misích v zemích, „které jsou klíčové z hlediska migrace a terorismu,“ řekl Istvan Szabo, úředník obrany na jejich výročním vojenském zasedání.        

Szabo se odkazoval na zvýšenou hrozbu terorismu na celém světě, kterou připsal „nelegální masové migraci“. Také varoval před rostoucím náboženským radikalismem. Žádné zlepšení v krizových zónách, odkud pochází většina migrantů, je zřejmé, uvedl.Migrační tlak na Maďarsko byl nicméně zmírněn díky vládním opatřením, dodal státní tajemník. „Je snadné ověřit, že se Maďarsko stalo jednou z nejbezpečnějších zemí na světě,“ uvedl.

Pokud jde o mezinárodní vojenskou spolupráci, Szabo poznamenal, že Spojené státy, Německo, Spojené království, Itálie, Francie a Rakousko jsou nejdůležitějšími partnery Maďarska. Uvedl také příležitosti ve vojenské technologické spolupráci se Švédskem.

Szabo dodal, že regionální spolupráce s Českou republikou, Polskem a Slovenskem, třemi dalšími zeměmi Visegrádu, „nikdy nebyla tak silná jako dnes.“

(Foto: Youtube)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*