Maďarsko: Žádná žaloba ze strany EU nás nepřiměje změnit naší migrační politiku

Maďarsko: Žádná žaloba ze strany EU nás nepřiměje změnit naší migrační politiku

Žádné prohlášení ani žaloba ze strany Evropského parlamentu nepřiměje maďarskou vládu změnit svou migrační politiku, řekl Gergely Gulyas, vedoucí úřadu předsedy vlády, v parlamentní rozpravě, která se konala ve světle schválení Sargentiniovy zprávy ze strany EU.        

V rozpravě navržené vládou o „ochraně svrchovanosti v Maďarsku a odmítnutí vydírání Maďarska“, Gulyas uvedl, že Lisabonská smlouva stanoví, že každý členský stát EU má právo zaujmout vlastní postoj k migrační politice.„Každý, kdo hlasoval ve prospěch této zprávy – včetně maďarských poslanců Evropského parlamentu – toto právo Maďarsku odebírá,“ uvedl. 18 členských států EU nemá společný postoj k otázce migrace, uvedl.

Jediným účelem zprávy nizozemské europoslankyně Judith Sargentiniové je zlomit odpor maďarské vlády vůči migraci a odsoudit maďarskou vládu za ochranu evropských hranic, uvedl.

Maďarsko je souzeno, protože vyjádřilo své jasně stanovisko, že pomoc by měla být poskytována na místě, kde je třeba, namísto „přinášení problémů do Evropy,“ dodal Gulyas s tím, že maďarská vláda „ráda zodpoví“ na otázky uvedené ve zprávě jakékoli instituce EU.

„Pokud však EU a EP nechtějí demontovat institucionalizovanou Evropu, pak by tyto zprávy měly být odmítnuty drtivou většinou,“ uvedl. Gulyas dále uvedl, že rozdělení odevzdaných hlasů ukázalo, že schválení Sargentiniovy zprávy bylo o západní Evropě, která odsoudila střední Evropu.

Gulyas to přisoudil nedostatku tolerance ze strany „západní evropské elity“ vůči hodnotám reprezentovaným středoevropskými společnostmi. „Na rozdíl od netolerantního přístupu autorky zprávy jsme na straně tolerance,“ uvedů Gulyas.

„Věříme, že každý má právo rozhodnout, s kým chce pohromadě žít“, uvedl s tím, že EU buď bude muset přijmout odlišná rozhodnutí členských států o migraci, nebo že blok bude oslaben a nakonec roztrhán.

Mate Kocsis, vůdce vládnoucí strany Fidesz, označil tuto zprávu za „politický útok“ proti Maďarsku a dodal, že parlament má povinnost na to reagovat. Řekl, že lidé, kteří říkají, že migrace nebude hlavní otázkou v evropských parlamentních volbách v příštím roce, se mýlí“. „Evropská unie zkresluje svůj vlastní institucionální a regulační systém tak, aby odpovídal vlastním politickým očekáváním“, aby „stigmatizovala a trestala ty, kteří se ve volební kampani EP chystají k otázkám migrace,“ uvedl. Kocsis uvedl, že je „zcela jasné“, že Sargentiniova zpráva byla vypracována s cílem vyvíjet tlak a vydírat Maďarsko s tím, že strana Fidesz se zavázala zachovat maďarskou křesťanskou kulturu, chránit evropské hranice a bezpečnost Evropanů.

Lorinc Nacsa z křesťanských demokratů označil Sargentiniovu zprávu za „úzkoprsou pomstu pro-imigračních politiků“. Maďarský lid se rozhodl, že „nechce žádnou část migrace, eliminaci křesťanské kultury, nebo vás,“ uvedl a obrátil se k opozičním zákonodárcům.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*