Maďarsko: Zabráníme Bruselu, aby realizoval Globální pakt OSN o migraci

Maďarsko: Zabráníme Bruselu, aby realizoval Globální pakt OSN o migraci

Brusel dělá vše, co je v jeho silách, aby realizoval Globální pakt OSN o migraci, řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto ve veřejné televizi. „Ale my tomu zabráníme,“ uvedl.      

Ve Španělsku se v loňském roce počet nelegálních hraničních přechodů zdvojnásobil, řekl Szijjarto kanálu M1. V Turecku bylo zadrženo o 50% více nelegálních migrantů, než v roce 2017 a počet příchozích na Kypr se zdvojnásobil. Počet příchozích přes řecko-tureckou pozemní hranici také nadále stoupá, dodal.Globální pakt OSN o migraci přidal vítr do plachet globální migraci, neboť se zaměřuje spíše na řízení, než na zastavení migrace. Ministr poznamenal, že 40 členů OSN ani o paktu nehlasovalo a proto nemůže sloužit jako skutečný mezinárodní referenční bod.

Úředníci v Bruselu učinili přijetí paktu jako prestiž, i když Maďarsko na počátku jasně uvedlo, že neexistuje jednotná evropská pozice, která by byla zastoupena, uvedl.

Nyní v Bruselu dělají vše, co je v jejich silách, aby zavedli realizaci globálního migračního paktu,“ uvedl. „Samozřejmě tomu zabráníme“. Szijjarto poznamenal, že 9 členských států EU, neboli třetina, pro tento balíček nehlasovala. „Takže tady nejde o evropské země, které by chtěly realizovat globální migrační pakt jako jednotná fronta,“ uvedl maďarský ministr.

Mezitím, Szijjarto poznamenal ve zvláštním rozhovoru pro rádio Kossuth, že rakousko-maďarskou hranici lze legálně překročit v 55 bodech. 19 z nich jsou hlavní přechody, zatímco 36 je menších, poznamenal a dodal, že 10 jich podléhá omezením Rakouska.

Omezení na přechodech byly nyní zrušeny na 4 místech a na žádost dotčených rakouských starostů jsou stále na 4 místech.

 

(Rakouský ministr zahraničí Peter Szijjarto Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*