Maďarsko uzavírá hranici a varuje před invazí migrantů, která by mohla zavléct do země koronavirus

Maďarsko uzavírá hranici a varuje před invazí migrantů, která by mohla zavléct do země koronavirus

Maďarsko uzavřelo svou jižní hranici a varovalo, že mnoho migrantů, kteří se v současné době pokoušejí proniknout do Řecka, prošlo Íránem, který je v současné době ohniskem koronaviru.

Budapešť oznámila, že „tranzitní zóny“ podél hranice se Srbskem, kde mohou migranti žádat o azyl a čekat na rozhodnutí, budou uzavřeny na dobu neurčitou v důsledku invaze do Evropy iniciované Tureckem.„Pozastavujeme na dobu neurčitou nová přijímání lidí do tranzitních zón,“ uvedl hlavní bezpečnostní poradce György Bakondi. „Vidíme určité spojení mezi koronavirem a nelegálními přistěhovalci.“

„Z důvodu bezpečnosti pro 321 uprchlíků v tranzitní zóně pozastavujeme přijímání dalších žadatelů o azyl.“

Bakondi uvedl, že v současné době se asi 10 000 migrantů připravuje na plavbu z Turecka na řecké ostrovy a dalších 13 000 se pokouší zaútočit na řeckou pozemní hranici – tento počet údajně rychle roste.

Mnoho migrantů, kteří doufají, že se dostanou do Evropy, pochází z Afghánistánu, Pákistánu a Íránu a velké množství z nich by mohlo mít koronavirus, který dostali doma nebo během své cesty, tvrdí Bakondi.

„Pro maďarské občany: Budeme chránit naše hranice a naši vnitřní bezpečnost,“ prohlásil. „A zpráva pro migranty: Bez ohledu na to, co říkají vaši „organizátoři“, neexistuje cesta do Evropy [přes Maďarsko].“

„Maďarsko se nikomu neotevře ani nikoho nepustí,“ pokračoval. „Cesta tudy nevede, nestojí to za to to tudy pokoušet.“

Maďarsko v době tohoto prohlášení dosud nezaznamenalo jediný případ nakažení koronavirem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Maďarsko uzavírá hranici a varuje před invazí migrantů, která by mohla zavléct do země koronavirus

  • Milion chvilek varuje před tím, abychom nešli cestou Maďarska. Já naopak v to doufám.
    Nedostudovaný farář nemůže určovat, jakým směrem má jít ochrana bezpečnosti naší země a už vůbec nemůže mluvit do politiky. V Západní Evropě je trend, že je vzdělání zbytečné a na škodu. Doufám, že si zachováme hrdost a zdravý rozum a nepředáme těm nedoukům moc.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*