Maďarsko schválilo umístění migrantů do táborů na hranicích

Maďarsko schválilo umístění migrantů do táborů na hranicích

Maďarský parlament schválil soubor opatření a dal zelenou automatickému zadržení všech žadatelů o azyl v táborech na jižní hranici. Tato legislativa zakazuje žadatelům o azyl opustit tranzitní zóny, dokud nebudou zpracovány jejich žádosti.  

Tato legislativa, kterou předložil ministr vnitra Sandor Pinter a byla schválena velkou většinou zákonodárců, posiluje stávající azylové předpisy, včetně zavedení výjimečného stavu v důsledku masové migrace, informoval maďarský deník Hungary Today.

Balíček změn, který schválil parlament, usnadňuje zavést výjimečný stav a „nařizuje, že nikdo nemůže vstoupit do Maďarska a Evropské unie bez povolení,“ citoval deník Pintera.

Policie pošle nelegální migranty zpět „na druhou stranu plotu“ podél hranice Maďarska, uvedl deník Hungary Today s tím, že to platí pro migranty zadržené policií kdekoli v zemi.

Žadatelé o azyl vstupující do Maďarska a ti, kteří jsou již v zemi, budou zadrženi nebo přesunuti do těchto táborů. Toto opatření jim brání v pohybu po Maďarsku nebo opustit zemi, zatímco je zpracovávána jejich žádost. Žadatelé o azyl budou pouze moct opustit tranzitní zóny ve směru Srbska nebo Chorvatska. Tento zákon se netýká nezletilých osob bez doprovodu mladších 14 let, které si vezme na starost maďarský orgán na péči o ochranu dětí.

„V budoucnu musí nelegální přistěhovalci počkat na verdikt v jejich azylovém řízení v určených tranzitních zónách na hranicích,“ stojí v zákoně, který byl zveřejněn na internetových stránkách maďarského parlamentu.

Úřady mají také právo zastavit proces přijímání žádostí o azyl, pokud žadatelé o azyl odmítnou poskytnout své otisky prstů nebo pořízení fotografií. Informoval Hungary Today.

Nový zákon obnovuje praxi Maďarska při zadržování žadatelů o azyl, která byla pozastavena v roce 2013 pod tlakem lidsko-právních skupin.

Podle vládních údajů, tento rok došlo k 1,142 pokusům o nelegální vstup podél srbské hranice.

„Evropská bezpečnostní situace se výrazně zhoršila v roce 2015 a 2016 s ohledem na teroristické činy, ale maďarská vláda přijala včasná opatření, v důsledku nichž je maďarská vnitřní bezpečností situace uspokojivá,“ uvedl Gyorgy Bakondi, vedoucí bezpečností poradce premiéra dříve tento rok s tím, že maďarsko-srbská hranice „je stále pod tlakem“.

Maďarský premiér Viktor Orbán varoval při svém projevu minulé úterý, že „nesmí dojít k žádnému násilí v ulicích nebo k přistěhovaleckým nepokojům, nesmí dojít k žádným žhářským útokům na uprchlické tábory a gangy nesmí lovit jejich manželky a dcery.“

„Tlak na našich jižních hranicích se zvyšuje,“ řekl.

„Impotence Bruselu ne příčinou tohoto chaosu. Měli bychom poučit Brusel, převaděče a migranty, že Maďarsko je suverénní země a na její území mohou vkročit pouze ti, kteří respektují naše zákony a přijmou autoritu našeho donucovacího a vojenského personálu,“ poznamenal nekompromisně premiér.

Maďarsko začalo minulý týden stavět druhý hraniční plot podél své jižní hranice se Srbskem. Nový plot má doprovázen dříve nainstalovanou bariéru z ostnatého drátu, která byla postavena v roce 2015 podél státní hranice se Srbskem- pozemní cesta používaná migranty prchajících do Německa.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Loading...

Podobné články

Komentář “Maďarsko schválilo umístění migrantů do táborů na hranicích

  • Děkuji Maďarům. Ať si hosté Merkelové najdou jinou trasu. Z Maďarska by šli do Německa přes nás. Německo už by také mělo uznat, že to takto nejde. Nemůže hostit celý Svět.
    Když naši Romové hromadně šli do Anglie a Kanady, rychle jim tam zavřeli dveře a omezili přístup k dávkám. To vedlo k tomu, že se vrátili – bohužel. Postupujme jako Kanada a oni sami odejdou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*