Maďarsko posiluje své jižní hranice

Maďarsko posiluje své jižní hranice

Maďarská vláda posílila kontrolu na svých jižních hranicích, kvůli informacím, že přibližně 70 000 migrantů na západním Balkáně směřuje na sever, uvedl šéf kanceláře předsedy vlády.Gergely Gulyas, který citoval informace ministerstva vnitra, uvedl, že migranti byli asi 70 km jižně od země. Maďarsko slíbilo Chorvatsku pomoc při řešení problémů s migranty, dodal.

Poté uvedl, že národní úřad pro přistěhovalectví a občanství bude přejmenován na úřad pro cizince, „aby odrážel přání maďarských voličů, že se země nesmí stát destinací pro migranty.“

Struktura orgánu se nezmění, ale „její přejmenování vysílá jasný signál, že migrace je otázkou policie a bezpečnostních složek,“ dodal.

Na téma vazeb mezi Maďarskem a Ukrajinou, Gulyas uvedl, že vláda usilovala o dobré sousedské vztahy, ale že „to není možné, když se vyhlídky a příležitosti pro etnické Maďary na Ukrajině spíše zužují, než rozšiřují“.

Uvedl, že je politováníhodné, že Ukrajina ve své volební kampani používala „maďarskou kartu“. Maďarsko bude jednat ve prospěch etnických Maďarů na všech možných fórech, dodal.

Na otázku, jak vláda odmítla plán na jmenování evropského státního zástupce, Gulyas uvedl, že tato iniciativa by „omezila národní svrchovanost“.

Pokud jde o středoevropskou univerzitu v Budapešti, Gulyas uvedl: „My považujeme všechny hrozby a nabídky středoevropské univerzity jako politický bluf George Sorose.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*