Maďarsko otevřelo druhou vojenskou základnu na pomoc proti-imigračním pohraničním hlídkám

Maďarsko otevřelo druhou vojenskou základnu na pomoc proti-imigračním pohraničním hlídkám

Maďarsko otevřelo druhou ze čtyř plánovaných vojenských základen, kde vojáci hlídají 300km dlouhý plot podél hranic se Srbskem a Chorvatskem. Budapešť tvrdí, že potřebuje plot a hlídky, aby zabránil přílivu migrantů.

Vojenská základna v obci Hercegszanto byla otevřena v pondělí ministrem obrany Istvanem Simicskem.

„Ochrana hranice, díky které statisíce migrantů nebudou pochodovat po celé zemi, si zaslouží celkový respekt,“ řekl Simicsko vojákům, jak uvedla agentura AP. „Našim nejdůležitějším společným zájmem je ochrana maďarských občanů, naších rodinných příslušníků a ochrana civilistů.“

Tato základna je jednou ze čtyř základen, které se Maďarsko rozhodlo postavit loni na podzim, přičemž další již působí ve vesnici Kelebia a další dvě budou brzy dokončeny v obci Madaras a ve městě Bácsalmás. Každá ze základen byla postavena z 90 kontejnerů a jsou dostatečně velké, aby mohly hostit až 150 vojáků.

Maďarsko tvrdí, že v případě potřeby lze počet vojáků zdvojnásobit. Na druhou stranu, pokud se situace s neregulérní migrací ukáže být méně napjatá, než se očekává, vojáci mohou být přiděleni na pravidelný trénink, než na hlídkování, uvedlo ministerstvo.

Základny umožní vojákům, kteří hlídají hranice společně s civilními „hraničními lovci“, aby nemuseli dojíždět ze svých více stálých základen.

Maďarský premiér Viktor Orbán minulý týden uvedl, že druhý hraniční plot, který je v současné době ve výstavbě, by mohl být dokončen do května. Orbán uvedl, že to pomůže zemi a EU, pokud Turecko rozpoutá novou uprchlickou vlnu do Evropy.

„Rozhodně není rozumná politika, že vkládáme naši bezpečnost do rukou Turků, a zároveň je neustále obtěžujeme, napadáme a kritizujeme, že není Turecko dostatečně demokratické a generujeme s nimi konflikty,“ řekl Orbán v rozhovoru pro státní rádio.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Ruptly)
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Maďarsko otevřelo druhou vojenskou základnu na pomoc proti-imigračním pohraničním hlídkám

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*