Maďarsko: Migrace musí být zastavena, ne řízena

Maďarsko: Migrace musí být zastavena, ne řízena

Mezinárodní úsilí by se mělo zaměřit na pomoc lidem, kteří žijí pokojně ve svých vlastech, než se snažit legalizovat nelegální migraci, uvedl ministr zahraničí na Peter Szijjartona mezivládním setkání OSN v New Yorku.  

„Migrace by se neměla řídit, musí být zastavena,“ řekl Szijjarto na setkání věnovaném globálním migračním balíčkům OSN. Maďarsko odmítá postoj, že je migrace dobrá, protože „je špatná pro ty, kteří jsou nuceni opustit své domovy, je špatná pro tranzitní země a také představuje výzvy pro cílové země,“ trval na svém.

Migrace není základní lidské právo, ale to je žít mírumilovně a v dobrých podmínkách ve své vlasti,“ uvedl Szijjarto. Dodal, že ochrana hranic není pro země „volbou, ale odpovědností“ s tím, že když jsou lidé nuceni opustit svou domovinu, mělo by se jim pomoct „zůstat co nejblíže a jakmile skončí konflikt, vrátit se domů.“Maďarsko „přisuzuje velkou důležitost“ diskuzi o globálním migračním balíčku, protože rozhodnutí, které bude učiněno, „určí budoucnost našich dětí a vnoučat z dlouhodobého hlediska,“ řekl Szijjarto a poukázal na „některé zásadní otázky, jako např. chceme bezpečnost a pořádek.“

Szijjarto trval na tom, že maďarští voliči „jasně vyjádřili své stanovisko“ k migraci v národním průzkumu a v národních volbách dne 8. dubna. Dodal, že „cílem číslo jedna“ jeho vlády je zajistit bezpečnost země a jejich občanů.“

Globální plán OSN pro migraci lze v současné podobě považovat za africký migrační balíček kvůli skutečnosti, že „zjevně prospívá Africe, ale ubližuje Evropě,“ řekl dříve Szijjarto.

Přijetí tohoto kompaktu v současné podobě by znamenalo, že by se Evropa vzdala všech svých snah bojovat proti migraci, uvedl. Návrh v současných formách obsahuje změny, které nejen potvrzují existenci migrace jako fakt, ale označují jí jako „žádoucí“, řekl Szijjarto.

Tyto změny zahrnují pobídky, jako je poskytování dávek migrantům a nárok na služby buď v tranzitní zemi, nebo v zemi, která byla zvolena jako cíl, což bude nadále podporovat migraci.

Návrh také zahrnuje dekriminalizaci ilegálních překročení hraničních přechodů, uvedl Szijjarto s tím, že ustanovení, které bude považovat tyto trestné činy za „administrativní otázku,“ vážně naruší bezpečnost jednotlivých států.

Návrh také obsahuje definování migrace jako nejlepší řešení demografických problémů a nedostatek pracovních sil, uvedl Szijjarto a dodal, že odpověď Maďarska na tyto problémy spočívá v opatřeních zaměřených na rozvoj vzdělávání a podporu rodin při zvyšování počtu dětí.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Bernadett Szabo / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Maďarsko: Migrace musí být zastavena, ne řízena

  • Když usoudím, že má soused hezčí dům, je legitimní mu ho obsadit? Není. Proč je tedy legitimní obsazování cizího území, když si vlastní zdevastují? To, že připlouvají beze zbraní neznamená, že se nejedná o invazi. Oni se vyzbrojí u nás. Prochází jim trestná činnost, která by místním nikdy projít nemohla. To povede k nepokojům a možná i k občanským válkám.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*