Maďarsko chce zákon zakazující podporu transgenderismu u dětí

Maďarsko chce zákon zakazující podporu transgenderismu u dětí

Maďarský parlament se chystá hlasovat o legislativě předložené vládou premiéra Viktora Orbána, která by postavila mimo zákon propagaci transgenderismu a alternativní sexuální orientace u dětí.

Zákazy jsou obsaženy v souboru právních předpisů zaměřených především proti pedofilům, například vytvořením vyhledávatelného, fotografického registru všech pedofilů v zemi, zvýšením trestů a zákazem vícero povolání, která by je mohla přivést do kontaktu s dětmi, například zaměstnání ve sportovních týmech, na plážích a v zoologických zahradách.Legislativa by podle ABC rovněž zakázala pornografický obsah zaměřený na osoby mladší 18 let, „jakož i obsah zobrazující sexualitu pro její vlastní dobro nebo propagující či zobrazující odchylky od identity pohlaví narození, změny pohlaví nebo homosexuality“.

Nová pravidla by se vztahovala i na vzdělávací materiály a reklamy.

„Tyto návrhy, které mají temnou ozvěnu ruského zákona proti homosexuálům, budou LGBTI (lesbičky, gayové, bisexuálové, transsexuálové, intersexuálové) dále stigmatizovat a vystaví je větší diskriminaci v prostředí, které je již nyní nepřátelské,“ postěžoval si David Vig, ředitel Amnesty International v Maďarsku.

„Označení těchto pozměňovacích návrhů k návrhu zákona, který se snaží zakročit proti zneužívání dětí, se jeví jako záměrný pokus maďarské vlády spojit pedofilii s LGBTI lidmi,“ dodal.

Srovnání s kontroverzní ruskou legislativou z roku 2013 „pro účel ochrany dětí před informacemi prosazujícími popření tradičních rodinných hodnot“ zdůraznilo několik hlavních mediálních kanálů, včetně britské veřejně financované British Broadcasting Corporation (BBC) a amerického vládou financovaného Rádia Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL).

Strana Viktora Orbána zpochybňuje tvrzení, že legislativa uráží svobodu, avšak Gabriella Selmecziová, členka parlamentu za jeho stranu Fidesz, trvá na tom, že „skutečným liberalismem je, když děti necháme na pokoji s otázkami ohledně jejich sexuální orientace až do věku 18 let“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*