Maďarsko chce mít všechny žadatele o azyl pod zámkem

Maďarsko chce mít všechny žadatele o azyl pod zámkem

Maďarsko se chystá předložit EU návrh, který by umožnil, aby všichni žadatelé o azyl byli zadrženi a ponecháni ve speciálních táborech, dokud nebude přezkoumána jejich žádost, uvedl mluvčí maďarské vlády.                  

„Žádní migranti- ani ti, kteří již podali žádost o azyl- se nebudou moci volně pohybovat, dokud nebude existovat primární právní rozhodnutí o tom, zda mají právo na politický azyl, status uprchlíka, nebo cokoliv jiného- takže nebudou oprávněni se volně pohybovat po celé zemi,“ uvedl mluvčí vlády Zoltán Kovács na brífinku v Londýně, informoval deník Guardian.

Žadatelé o azyl bez jakéhokoliv právního statutu budou umístěni do „přístřešků“, kde jim bude poskytováno jídlo a děti získají vzdělání, které „bude splňovat všechny požadované normy EU,“ uvedl mluvčí.

„Tyto tábory nebudou „věznice, přestože se žadatelé o azyl nebudou moci volně pohybovat, uvedl mluvčí a dodal, že „proto zatím nemají správný termín- je to úkol, který budeme muset formulovat. Nejde o zadržení, je to o tom, nedat jim stejnou příležitost, jakou mají evropští občané. Nenechte se mýlit. Existuje systematické zneužívání v rámci Evropy.“

Podle Kovácse, „název této hry je dnes nelegální migrace. „Každý, kdo přichází do EU jako migrant sem v podstatě přichází ilegálně,“ uvedl mluvčí vlády.

„Zachováme-li stávající režim, nebudeme schopni kontrolovat, co se děje na hranicích nebo v Evropě,“ dodal mluvčí.

„Přes víkend, úřady zatkly asi 100 žadatelů o azyl, kteří byli v Maďarsku nelegálně,“ uvedl Kovács.

Podle maďarského vládního mluvčího, Budapešť „využije všech prostředků, které má k dispozici pro kontrolu identity a velmi důkladné vyšetřování každého jednotlivého případu.“

„V souladu s mezinárodním právem, nevěříme jim jen proto, že někdo přijde ze Sýrie, kde je občanská válka, to by mělo opravňovat skupiny lidí, přijít do Evropské unie, zejména pokud překročili mnoho bezpečných zemí na jejich cestě,“ zdůraznil Kovács.

Kovács dodal, že mezi 6.000 až 8.000 členů pohraniční stráže bylo nasazeno, aby „zatkli ty, kteří překračují plot“ na hranicích Maďarska se Srbskem s Chorvatskem, který byl postaven v roce 2015, aby zabránil přistěhovalcům vstoupit nezákonně na jejich území. V roce 2016 vláda opakovaně uvedla, že plánuje vybudovat další plot na hranici s Rumunskem.

Maďarská vláda byla tvrdohlavým soupeřem německé kancléřky Angely Merkelové, která trvá na tom, že státy EU mají povinnost sdílet břemeno, přijímáním uprchlíků, kteří přišli do Evropy během probíhající migrační krize.

Maďarský premiér Viktor Orbán se opakovaně postavil proti přijímání žadatelů o azyl s tím, že muslimští přistěhovalci ze Středního východu a severní Afriky představují bezpečnostní riziko pro převážně křesťanské Maďarsko.

Podle Orbána, přijetí nebo odmítnutí migrantů je záležitostí národní suverenity. Maďarsko leží na takzvané „balkánské cestě“ do Evropy přes Srbsko, které také pocítilo tlak, že je používáno jako brána.

Orbán také oponuje zavedeným kvótám ze strany EU. Maďarský premiér v říjnu uvedl, že jeho země je připravena žalovat Evropskou komisi kvůli kvótám na povinné přesídlení uprchlíků a varoval, že pokud Brusel nestáhne toto nařízení ze stolu, Budapešť povede „velký boj“ a zahájí „vážnou právní diskuzi“.

Maďarsko bylo také kritizováno ve zprávě Amnesty International z října 2016, která uvedla, že vláda Orbána podporuje xenofobii a týrá uprchlíky.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Maďarsko chce mít všechny žadatele o azyl pod zámkem

  • Ja se divim, ze nikdo na manipulace a lhani verejnosti nepoukazuje: V cele zapadni Evrope je uvalena naprosta cenzura na zpravodajstvi o trestnych cinech migrantu, ktery ma byt jenom v Nemecku na stotisice. Ani policie nesmi nic zurnalistum sdelovat. Tim je verejnost klamana a ponechavana v domneni, ze je vlastne vsechno v poradku a ze se nic nedeje. Na druhe strane kritizuji ale media Madarsko a V. Orbana za jeho opatreni proti migrantum. Madarsko je ze vsech statu Vysegrad4 nejvice zaplaveno migranty i nelegalnimi a kdyz kona opatreni k ochrane obyvatelstva pred nekontrolovatelnou imigraci tim, ze stavi ploty a chce mit vsechny migranty pod konrolou v centrech, aby nemohli znasilnovat, krast a pachat nasili na Madarech, je za to Orban kritizovan!!!! Tohle pokrytectvi, a klamani verejnosti zavedla v Nemecku polozidovka z DDR a krvava Islammutti Merkelova. Proc krvava? Na Youtube existuje Video, kde Merkelova jeste jako opozicni politicka fanaticky recni pro zahajeni invaze do Iraku. Valka tam si vyzadale obeti skoro 1 milionu civilistu a deti, zeme i nadale valci proti IS a je v rozvalinach. Takovi lide jako Merkelova, poslusne plnici prikazy USA vladnou EU!!!! Jak dlouho si tuhle reznici z DDR si tam budou jeste pestovat?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*