Maďarsko brání realitu před šílenstvím

Maďarsko brání realitu před šílenstvím

„Maďarsko hájí realitu,“ řekl novinář Rod Dreher z Amerického Konzervativce při nedávném představení své knihy Benedictova možnost.

Známý konzervativní myslitel se v posledních měsících seznámil s maďarskou politikou a kulturou jako hostující badatel v Dunajském institutu. Výše uvedený citát byl učiněn v souvislosti se skutečností, že podle Drehera je Viktor Orbán úspěšnější v ochraně Maďarska před „toxickou genderovou ideologií“ než američtí konzervativní politici.

Ocenil také, že se maďarský premiér postavil za nezávislost Maďarů, například když nizozemský premiér Mark Rutte, politický a, jak se ukázalo, i finanční zastánce (maďarské opoziční strany) Momentum, hovořil o tom, že je třeba, aby Maďaři zrušili zákon na ochranu dětí a fakticky poklekli.„Jsme evropský národ – očekáváme respekt,“ řekl Viktor Orbán minulý pátek v rozhlasovém rozhovoru. Premiér označil za naprosto nepřijatelné, aby byli Maďaři vydíráni z Bruselu zneužitím moci. Za nedávným vydíráním a útokem je tlak ideologie, kterou zmínil i Dreher.

Maďarsko musí podle ministra zahraničí na Dreherově knižní prezentaci čelit intelektuálním koloniálním aspiracím, protože je na správné cestě a může být ostrovem míru i v nejistém věku. Ministr Orbán souhlasil s autorem, že úcta k národu, víře, rodině a místu jsou univerzální hodnoty ​hodné ochrany za všech okolností.

„Šílenství se oslavuje ve vzteku – sobectví plyne – a před ním není žádná bariéra,“ jak zní text maďarského rockového zpěváka Ákose. Naproti šílenství je realita, kterou je třeba bránit, známá také jako zdravý rozum, hodnoty ​​které nás spojují s kontinuitou, s našimi kořeny – a když už jsme u toho, s naší úspěšnou budoucností. Společnost, která podkopává vlastní základy, popírá existenci normálnosti a ztrácí vlastní hodnoty ​​a identitu, nejprve přijímá vznik paralelních společností ​a pak se dobrovolně asimiluje.

Existuje také jasná souvislost mezi útoky proti zákonu na ochranu dětí a snahou Maďarska omezit přistěhovalectví. V obou případech zažíváme agresivní tlak od vnějších příznivců „otevřené“ společnosti.

Síla maďarského postoje je dána demokratickou legitimitou a většinovou podporou, uvedl Viktor Orbán. Jak řekl, právě v roce 2016 Brusel požadoval, abychom přijímali migranty.

„Samotná vláda by nebyla schopna vzdorovat, i když jsme začali konfrontovat a bránit zájmy maďarského lidu, ale kdybychom neměli fantastické referendum, byli bychom pravděpodobně nuceni akceptovat povinné rozdělování migrantů z Bruselu do celé Evropy,“ řekl.

Závěr je jasný, že „celá Evropa byla maďarskými referendy chráněna před povinným rozdělováním migrantů“.

Tehdy stejně jako dnes byli a jsou Maďaři stále více obviňováni lobbisty z „otevřené společnosti“ a politiky, kteří jsou jimi ovlivňováni, či dokonce ovládáni.

V otázce migrace, čas Maďarsko jasně ospravedlňoval. Teď už to nebude jiné, ale pevný postoj vyžaduje jednotu. Musíme se postavit – a můžeme. V Maďarsku je stále možné hovořit svobodně, zatímco v mnoha zemích Západu jsou ti, kdo neplavou s přílivem, vyloučeni ze společnosti. Na jedné straně je šílenství, na druhé Maďarsko. Nebojte se – najdou se tací, kteří budou stát při nás.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*