Macronova Francie vytvoří národní kancelář „proti nenávisti“

Macronova Francie vytvoří národní kancelář „proti nenávisti“

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner oznámil vytvoření národního úřadu proti nenávisti.

Oznámení o nové kanceláři, která bude součástí polovojenských četníků, přichází poté, co bylo minulý týden na židovském hřbitově ve Westhoffenu znesvěceno 107 hrobů, na mnoha náhrobcích byly namalovány hákové kříže, píše deník Le Figaro.Castaner řekl, že nová kancelář bude vyšetřovat incident na židovském hřbitově, ale také se bude zabývat činy proti muslimům a křesťanům, kteří spadají do jurisdikce četníků.

„Bude také odpovědná za podporu všech aktérů na všech územích, za navázání spojení s policií, spravedlnost, aby byli pachatelé těchto opovržlivých činů odsouzeni,“ dodal.

Francie již má kancelář, která se specializuje na zločiny z nenávisti, Ústřední úřad po boj proti zločinům proti lidskosti, genocidu a válečné zločiny (OCLCH), a podle deníku Le Figaro se mnozí zajímají, čím se bude nový úřad pro četníky lišit.

Trestné činy z nenávisti jsou jen malou částí oblasti působnosti OCLCH, která je obecně pověřena vyšetřováním závažných mezinárodních zločinů.

Francis Kalifat, předseda zastupitelské Rady židovských institucí ve Francii (CRIF), přivítal novou kancelář a řekl: „Je to měsíce, možná roky, co pořád říkám nenávist – ať už je to antisemitismus, rasismus, homofobie nebo dokonce sexismus – gangréna francouzské společnosti a musíme přijmout radikální opatření. “

„Oznámení o vytvoření národního úřadu, který se konkrétně věnuje boji proti nenávisti, lze přivítat pouze pozitivně,“ dodal.

Ve Francii došlo v posledních letech k prudkému nárůstu antisemitských útoků. Zpráva tvrdí, že antisemitské incidenty se jen v roce 2018 zvýšily o 73%.

Mnoho Židů v některých oblastech Francie bylo nuceno se přestěhovat i jinde kvůli obtěžování a útokům.

Protikřesťanské útoky, zejména útoky na kostely, se rovněž staly mnohem běžnější, přičemž někteří odhadují, že dochází k nejméně třem útokům denně.

(Ilustračnní obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*