Macron varuje, že koronavirus může znamenat smrt Evropské unie

Macron varuje, že koronavirus může znamenat smrt Evropské unie

Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval během videokonference v rozhovoru s vůdci 26 států Evropské unie, že základní projekty bloku, včetně zóny bez hranic, by mohly být ohroženy, pokud národy selžou v projevu solidarity během krize, píše tisková agentura Reuters.

„V sázce je přežití evropského projektu,“ řekl Macron vůdcům v konferenčním hovoru, podle francouzského diplomata jehož citovala agentura Reuters. „Riziko, kterému čelíme, je smrt Schengenu.“Toto prohlášení přichází v době pandemie nového typu koronaviru, který v současné době infikoval více než milión lidí po celém světě.

Francouzský prezident v komentáři k telefonnímu hovoru, který měl s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, poznamenal, že Francie a USA spolu s dalšími zeměmi připravují „novou silnou iniciativu“ v reakci na probíhající pandemii, aniž by upřesnil podrobnosti.

Zdá se, že pro EU je obtížné vyvinout společný přístup s cílem čelit rozšiřující se hrozbě, kterou představuje smrtící pandemie a nutí každou zemi, aby krizi zvládla svým vlastním způsobem.

Mnoho států zavedlo různé restrikce a uzavřelo hranice s ostatními zeměmi EU jako preventivní opatření ke zpomalení šíření viru.

„Evropská unie dnes ve skutečnosti není schopna se vypořádat se svým hlavním úkolem – zajistit fungování jednotného trhu. Hlavní povinností EU je zajistit jednotný hospodářský prostor, volný pohyb pracovních sil, zboží, služeb a kapitálu. Existují dnes zjevné problémy s nejméně třemi z těchto položek,“ prohlásil estonský prezident Kersti Kaljulaid.

Nový návrh Evropské rady, který měl k dispozici Euractiv, odhalil, že hlavy států EU vyzývají ke zřízení celoevropského střediska pro řešení krizí s ohledem na rychle se rozšiřující pandemii COVID-19.

26 národních vůdců EU uspořádalo šestihodinovou videokonferenci, během níž diskutovali o dopadech pandemie na ekonomiku bloku a navrhli plán obnovy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Macron varuje, že koronavirus může znamenat smrt Evropské unie

  • Francouzi a Němci zničili EU už před koronavirem, když vnucovali ostatním svou jedinou pravdu, vnucovali jim nekontrolovatelně nepřizpůsobivé přivandrovalce, vnucují nám nekonečné hlouposti jako mnoho různých pohlaví, zelenou politiku a mnoho dalších nesmyslů. Navíc nabobtnala byrokracie do neúnosné míry.
    Evropská unie už neexistuje reálně delší dobu. Byrokrati ve svých palácích věří, že vybudují říši, ale ono se jim to naštěstí nepovede. Pokud se bude Francie a Německo od ostatních izolovat, bude to jedině dobře

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*